Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ СИСТЕМИ МЕХАНІЗМІВ КРЕДИТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА

СИНТЕЗ СИСТЕМИ МЕХАНІЗМІВ КРЕДИТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
СИНТЕЗ СИСТЕМИ МЕХАНІЗМІВ КРЕДИТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,05 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Козлов Вадим Петрович
УДК 5.012.32:658.15:336.774
СИНТЕЗ СИСТЕМИ МЕХАНІЗМІВ КРЕДИТНОГО
МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Аптекар Савелій Семенович, АТ "Данко", радник президента з економічних питань (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент Лепа Роман Миколайович, Донецький інститут економіки та господарського права, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій (м. Донецьк)
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, приватизації та права (м. Харків)
Захист відбудеться 19 червня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд.101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 18 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кінцеві економічні результати виробництва формуються під впливом ряду взаємозалежних факторів. Вирішальним фактором у цьому процесі є стан системи управління. Тому необхідно постійно удосконалювати всі елементи системи управління, виходячи з умов, що змінюються, і нових задач економічного розвитку. Однією з найважливіших складових фінансового менеджменту підприємства є система кредитного менеджменту (управління дебіторською заборгованістю). Розвиток управління кредитом на підприємстві стимулюється необхідністю мати ефективні засоби надання кредиту і контролю за дебіторами, тому що кредитні відносини між підприємствами останнім часом значно ускладнилися.
Умови надання кредиту зараз грають таку ж важливу роль у діяльності підприємства, як ціна і постачання продукції. Від рівня організації кредитного менеджменту залежить ефективність функціонування суб'єктів, що хазяюють, а ефективність функціонування суб'єктів у сукупності – одна з умов розвитку економіки України.
В умовах ринкових реформ, що здійснюються в Україні, постає актуальна задача розробки нових концепцій систем кредитного менеджменту, орієнтованих на ринкову систему господарювання та враховуючих українську специфіку. Економіка України відчуває потребу у комплексних науково-практичних розробках, які висвітлюють аспекти системи кредитного менеджменту.
Таким чином, система кредитного менеджменту стає невід'ємною частиною системи управління фінансовою діяльністю підприємства і спрямована на забезпечення його стійкого фінансового стану.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано за матеріалами держбюджетної теми ДонНУ “Фінанси, облік, банки в системі управління економікою України” (24-1ВВ/99).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка концепції синтезу системи механізмів кредитного менеджменту на підприємстві, орієнтованої на підвищення ефективності роботи з дебіторською заборгованістю, і побудова на цій основі комплексу адекватних моделей та практичних рекомендацій з управлінських рішень.
Для досягнення цієї мети в дисертації поставлено і вирішено такі задачі:
·
визначення теоретичних основ розробки системи кредитного менеджменту на підприємстві, її місця в системі фінансового менеджменту і ролі у вирішенні проблеми неплатежів;
· аналіз впливу дебіторської заборгованості на показники ліквідності підприємства;
· аналіз процесів формування нормативної бази кредитного менеджменту;
· розробка формальної методики оцінки й аналізу дебіторської заборгованості;
· розробка концепції синтезу системи механізмів кредитного менеджменту на підприємстві;
· розробка системи інформаційної підтримки прийняття рішень у системі кредитного менеджменту;
· розробка економіко-математичної моделі зменшення дебіторської заборгованості;
· розробка типового положення про кредитний відділ підприємства;
· обґрунтування необхідності розширення використання факторингових операцій в управлінні дебіторською заборгованістю підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ СИСТЕМИ МЕХАНІЗМІВ КРЕДИТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок