Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексна оцінка ефективності механізмів екологічного регулювання, спрямованих НА забезпечення сталого розвитку території

Комплексна оцінка ефективності механізмів екологічного регулювання, спрямованих НА забезпечення сталого розвитку території

Назва:
Комплексна оцінка ефективності механізмів екологічного регулювання, спрямованих НА забезпечення сталого розвитку території
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Караєва Наталія Веніамінівна
УДК: 504.06:502.33:330.16
Комплексна оцінка ефективності механізмів екологічного регулювання, спрямованих НА забезпечення сталого розвитку території
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України
“Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Недін Ігор Валентинович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, професор кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів і систем
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Шостак Лілія Борисівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник відділу методології сталого розвитку і екологічної безпеки
кандидат економічних наук, доцент
Жулавський Аркадій Юрійович,
Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри управління
Провідна установа – |
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м. Одеса.
Захист відбудеться “13” грудня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “_9_”_листопада_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.В. Сабадаш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Можливі необоротні зміни навколишнього природного середовища (НПС) та відповідна глобалізація їх наслідків актуалізували проблему змін соціальних пріоритетів у процесі прийняття рішень, спрямованих на досягнення сталого розвитку (СР) суспільства. Головним соціальним критерієм реалізації принципів СР у ХХІ столітті стає “якість життя”, що характеризується як сукупність економічних, екологічних і соціальних факторів.
В Україні перехід на модель СР супроводжується посиленням експлуатації природно-ресурсного потенціалу країни. В умовах дефіциту фінансових коштів зношеність основних виробничих фондів підприємств є фактором зниження якості НПС, що призводить не лише до погіршення здоров'я населення, але й до зростання економічних втрат, уповільнення соціально-економічного розвитку держави тощо.
Економіка, в основу якої покладений інноваційний тип господарювання, дозволяє створити значно більше можливостей для впровадження досконалих систем виробництва і споживання й забезпечити радикальне поліпшення еколого-демографічної складової економічної безпеки як важливого фактора забезпечення сталого розвитку держави.
Комплекс питань у площині методичних підходів забезпечення СР знайшов відображення в дослідженнях Л.О. Абалкіна, В.В. Бушуєва, О.О. Веклич, О.С. Власюка, М.І. Воропая, В.М. Геєця, Б.М. Данилишина, С.І. Дорогунцова, Я.А. Жаліла, О.А. Кукліна, С.Л. Массунова, В.І. Мунтіяна, С.І. Пірожкова, Г.С. Розенберга, В.М. Степанова, А.І. Сухорукова, О.І. Татаркіна, С.К. Харічкова, Л.Б. Шостак, Є.В. Хлобистова та інших авторів.
Але питання щодо формування цілісної системи індикаторів, за значенням яких можливо судити про такі інтегральні характеристики СР, ще не достатньо досліджені та узагальнені.
В умовах формування в Україні нової парадигми суспільного розвитку використання в основному економічних критеріїв ефективності прийняття рішень стає недостатнім і потребує залучення більш широкого спектра соціальних, екологічних та інвестиційних критеріїв. У першу чергу необхідно забезпечити економічні механізми екологічного регулювання, що базуються на вартісній оцінці екологічного і соціального збитку і впливають на формування економічної ефективності підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Комплексна оцінка ефективності механізмів екологічного регулювання, спрямованих НА забезпечення сталого розвитку території

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок