Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ ЗА ОЗНАКАМИ ВІДТВОРЕННЯ В ПРОЦЕСІ СТВОРЕННЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ

ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ ЗА ОЗНАКАМИ ВІДТВОРЕННЯ В ПРОЦЕСІ СТВОРЕННЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ ЗА ОЗНАКАМИ ВІДТВОРЕННЯ В ПРОЦЕСІ СТВОРЕННЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,98 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
АФАНАСЕНКО ВОЛОДИМИР ЮРІЙОВИЧ
УДК 636.2.082.2:636.27
ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ ЗА ОЗНАКАМИ ВІДТВОРЕННЯ В ПРОЦЕСІ СТВОРЕННЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ
06.02.01 - розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, лауреат Державної премії України в області науки і техніки
Рубан Сергій Юрійович,
Інститут тваринництва УААН, завідувач відділу технології виробництва молока
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Мирось Віталій Васильович,
Харківський Національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, завідувач кафедри тваринництва
доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН
Коваленко Віталій Петрович,
Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри генетики та розведення сільськогосподарських тварин
Провідна установа: Інститут розведення і генетики тварин УААН, відділ відтворення, Київська область, Бориспільський район, с. Чубинське.
Захист відбудеться 08.06.2004 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.365.01 Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту тваринництва УААН (62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3).
Автореферат розісланий 07.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________________ Ткачова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних питань селекції молочної худоби є оцінка негативних ефектів за рядом економічно важливих ознак, цінних з точки зору захисту здоровя тварин та споживачів кінцевої продукції (Swalve H.H., 1999). В останнє десятиріччя в країнах з розвинутим молочним скотарством поряд з молочною продуктивністю різко підвищився інтерес до ознак так званої “fitness” – групи. Це показники, які характеризують рівень пристосованості тварини до технологічних умов, стан її здоров’я. До них відносяться: стійкість до захворювань кінцівок ( Reisch N., 1995; Distl O., 1999) і вимені (Прохоренко П.М., 1990; Попов Л., 1998); порушення обміну речовин (Breves G., 1999), а також відтворювальної функції як самиць, так і самців (Рубан С.Ю., 1999; Рубан Ю.Д., 2002; Philipsson J., 1995).
Такий інтерес зумовлено необхідністю контролю рівня зазначених ознак при постійному рості продуктивності через наявність між ними певних генетичних звязків, що призводить до погіршення відтворювальної здатності, зменшенню тривалості продуктивного використання корів і, як наслідок, характеризується постійним збільшенням при цьому витрат на осіменіння, лікування, тощо.
У молочному скотарстві відтворювальна здатність корів і телиць розглядається як фундаментальна основа системи виробництва молока, оскільки вона на 10-20% визначає рентабельність галузі (Зубець М.В., 1996).
При створенні української червоно-рябої та чорно-рябої молочної худоби використовувався генофонд високопродуктивних порід, що створило певні передумови до подовження сервіс-періоду, збільшення відсотка важких отелень та мертвонароджуваності, скорочення продуктивного довголіття тварин (Рубан С.Ю., 1999, Даншин В.А., 2001).
Вивчення порушень відтворювальної функції, які у свою чергу зумовлені спадковими особливостями тварин, і розробка методів їх генетичного поліпшення значною мірою відстають від потреб виробництва в нашій країні (Засуха Т.В., Зубець М.В., Сірацький Й.З. та ін., 2000). Тому удосконалення методів селекції молочної худоби з метою постійного моніторингу популяції за ознаками цієї групи (разом з продуктивними) є актуальним і необхідним.
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень було обґрунтування комплексу методів оцінки та добору тварин за ознаками відтворювальної здатності в процесі створення та удосконалення української червоно-рябої молочної породи на прикладі племінних господарств Харківської області ("Насінневе", "Елітне", "Червоний Велетень", "Українка").

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СЕЛЕКЦІЇ ЗА ОЗНАКАМИ ВІДТВОРЕННЯ В ПРОЦЕСІ СТВОРЕННЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЧЕРВОНО-РЯБОЇ МОЛОЧНОЇ ПОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок