Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування інноваційного стилю діяльності майбутнього вчителя історії в процЕсі навчання

Формування інноваційного стилю діяльності майбутнього вчителя історії в процЕсі навчання

Назва:
Формування інноваційного стилю діяльності майбутнього вчителя історії в процЕсі навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Скрябіна Тетяна Олегівна
УДК 378.147:94
Формування інноваційного стилю
діяльності майбутнього вчителя історії
в процЕсі навчання
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Шапран Ольга Іллівна,
Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет
імені Григорія Сковороди,
доцент кафедри загальної і соціальної педагогіки
та управління освітою.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ковальчук Володимир Юльянович,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри математики та методики викладання математики початкового навчання;
доктор історичних наук, професор
Корольов Борис Іванович,
Інститут вищої освіти АПН України, головний науковий співробітник.
Захист відбудеться ”24” жовтня 2007 р. о ”16годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий ”8” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Освіта ХХІ століття спрямована на удосконалення фахової підготовки майбутнього вчителя, особистісний розвиток кожного студента. Історична освіта готує студента жити в мінливому світі інформаційного суспільства, навчає сучасних форм спілкування, розвиває здатність засвоювати інформацію, самовдосконалюватися, впроваджувати нове в практичну діяльність.
Діяльність учителя історії визначається його провідною роллю в поданні знань. За останні роки у підходах до викладання суспільствознавчого циклу відбулись значні зміни. У першу чергу це стосується методології навчання, застосування інноваційних підходів до організації навчально-виховного процесу. Це новий погляд на навчальний процес, основною метою якого є особистісно-діяльнісний підхід до кожного студента, коли творчість і зацікавленість стають потребою професійної підготовки у вищій школі.
Особистість учителя, його компетентність і професіоналізм проявляються в стилі педагогічної діяльності. Він визначає унікальність і неповторність фахівця, його особистісні якості.
Поняття стиль є поширеним у психології, філософії, лінгвістиці, мистецтві, естетиці, музиці. Стиль – це своєрідний “почерк”, який певною мірою дій притаманний кожному вчителю. Розрізняють спільні та індивідуальні ознаки стилю. Спільні ознаки відображають основні риси педагогічної майстерності групи вчителів, індивідуальні характеризують особисту майстерність окремих педагогів і більше пов’язані з їхніми конкретними нахилами і здібностями. Визначальною рисою стилю роботи сучасних педагогів є творче ставлення до навчання, постійні пошуки нових ефективних методів і прийомів навчання та виховання, впровадження передового педагогічного досвіду. Здатність студентів трансформувати, використовувати знання в нових умовах значною мірою складає зміст нового поняття “інноваційний стиль діяльності”. Майбутньому вчителю історії в професійному становленні необхідний саме інно-ваційний стиль діяльності, бо сучасний викладач організовує власну діяльність із застосуванням інновацій та новітніх технологій організації навчально-виховного процесу.
Отже, інноваційний стиль – це унікальний спосіб, обраний кожним педагогом для досягнення педагогічної мети та формування власної педагогічної діяльності.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що проблема формування інноваційного стилю професійної діяльності майбутніх учителів історії є малодослідженою в педагогіці. Водночас досліджені: проблема індивідуаль-ного стилю діяльності (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування інноваційного стилю діяльності майбутнього вчителя історії в процЕсі навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок