Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРТИКУЛЯТОРНИЙ ЖЕСТ: ОНТОЛОГІЯ І АНАЛІЗ (експериментально-фонетичне дослідження)

АРТИКУЛЯТОРНИЙ ЖЕСТ: ОНТОЛОГІЯ І АНАЛІЗ (експериментально-фонетичне дослідження)

Назва:
АРТИКУЛЯТОРНИЙ ЖЕСТ: ОНТОЛОГІЯ І АНАЛІЗ (експериментально-фонетичне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,98 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 801.422
Дудник Зоя Василівна
АРТИКУЛЯТОРНИЙ ЖЕСТ: ОНТОЛОГІЯ І АНАЛІЗ
(експериментально-фонетичне дослідження)
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в лабораторії експериментальної фонетики
Інститут філології Київського національного університету імені
Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор філологічних наук, доцент
Мосенкіс Юрій Леонідович,
доцент кафедри сучасної української мови Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, доцент
Бардіна Наталія Василівна,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики Одеського національного університету імені І.І.Мечникова
кандидат філологічних наук
Єрмоленко Сергій Семенович,
ст. науковий співробітник відділу загального мовознавства Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні Національної академії наук України
Провідна установа кафедра загального та українського мовознавства, кафедра фонетики англійської мови Київського національного
лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 15 жовтня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.19 в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033 м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14, к. 63).
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12)
Автореферат розісланий ‘‘10’’ вересня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.19 доц. Л.П.Гнатюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Пошук відповіді на порушене В. фон Гумбольдтом питання про взаємодію в процесі реалізації мовлення "влади форми" і "влади матерії, що набула форми", спонукає до поглибленого вивчення субстанції мовлення та її репрезентації з погляду онтологічно-екзистенційної суті мовленнєвого продукування. Адже такий підхід до вивчення плану вираження фонетичних явищ є надзвичайно плідним для аналізу субстанціального варіювання. Традиційно план вираження репрезентує фонема, у якій акцентовані функціонально важливі властивості міжіндивідуального рівня мовної комунікації і розвитку мови. Пізнання влади матерії обмежене за такого розуміння онтологічною специфікою функціонального аспекту мовного буття. Нерідко з такою формою фонеми ототожнюють матерію, активізовану в індивідуальному мовленні, особливо якщо матеріалом аналізу є інструментально фіксована артикуляторна чи акустична субстанція. Таке ототожнення свідчить, що онтологічна специфіка аспекту породження-відтворення не береться до уваги. Так, орієнтуючись переважно на лінгвістичний підхід, загальна та спеціальна фонетика приділяє мало уваги з'ясуванню онтологічного джерела мовного буття, а саме – ролі мовця як виконавця й організатора артикуляторних дій, а у зв'язку з цим і співвіднесеності виконавчого наміру із субстанціальною організацією вимовного зусилля. Натомість дослідницька логіка значною мірою керується специфікою пізнання. Разом із тим потенціал теорії мови, і загальної фонетики зокрема, набагато потужніший у плані розбудови онтологічних засад, ніж його сучасна реалізація.
Шляхи пізнання онтології мови окреслені В. фон Гумбольдтом, І.О. Бодуеном де Куртене, Ш. Баллі, К. Бюлером, Е. Косеріу, О.Н. Синявським, Г.П. Мельниковим та багатьма іншими лінгвістами. Вагомі онтологічні концепції запропоновані Аристотелем, М. Ґайдеггером, М. Бердяєвим, М. Гартманом та іншими філософами. Це підґрунтя дозволяє розглядати існування фонетичної субстанції в акті звукової матеріалізації через її зв'язок із зовнішньою та внутрішньою онтологією мовця.
Онтологічна проблема самостійно постала у зв'язку з розвитком мовних технологій і потребою в таких моделях породження й автоматичного розпізнавання мовлення, для яких став би доступним аналіз індивідуального варіювання субстанції шляхом коректного настроювання детекторів на ідентифікацію та сегментацію артикуляторних подій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АРТИКУЛЯТОРНИЙ ЖЕСТ: ОНТОЛОГІЯ І АНАЛІЗ (експериментально-фонетичне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок