Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСУВАННЯ екологічно безпечного виробництва ТА ШЛЯХИ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах підприємств цукрової промисловості)

ФІНАНСУВАННЯ екологічно безпечного виробництва ТА ШЛЯХИ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах підприємств цукрової промисловості)

Назва:
ФІНАНСУВАННЯ екологічно безпечного виробництва ТА ШЛЯХИ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах підприємств цукрової промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
Зятковська Лідія Ігорівна
УДК 658:14/.17:628.05
ФІНАНСУВАННЯ екологічно безпечного виробництва ТА ШЛЯХИ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ
(на матеріалах підприємств цукрової промисловості)
Спеціальність 08.04.01. – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів підприємств Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, професор
Буряк Леонід Дмитрович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів підприємств
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
Український державний університет економіки
і фінансів, ректор
кандидат економічних наук, професор
Опарін Валерій Михайлович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри фінансів
Провідна установа: | Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, кафедра фінансів, м. Донецьк |
Захист відбудеться “5“ листопада 2004 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680 м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. .
Автореферат розіслано “4 “ жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор Поддєрьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Забруднення навколишнього природного середовища – це негативний продукт господарської діяльності, який завдає збитків національному добробуту. Зростання виробничої діяльності промисловості негативно впливає на довкілля, що прийняло значні масштаби. Екологічний стан України нині можна визначити як критичний.
У цій ситуації важливе значення має підтримання екологічної безпеки. Вона є важливим чинником формування ринкової економіки та переходу до економічного зростання. Проте існуюча в Україні економічна ситуація не сприяє вирішенню екологічних проблем. Екологічна безпека промислового виробництва безпосередньо залежить від стану основних виробничих засобів і запровадження нових технологічних процесів, тоді як основні галузі харчової промисловості, до яких відноситься і цукрова промисловість, працюють на фізично й морально застарілому обладнанні, використовують старі технології, що негативно впливає на навколишнє середовище. Для виробничої діяльності підприємств цієї галузі характерним є значне забруднення повітря, водних ресурсів, виснаження земель. Цукрова промисловість обґрунтовано включена до переліку видів діяльності, які є екологічно небезпечними. Тому дослідження проблеми фінансування екологічно безпечного виробництва підприємств цукрової промисловості є актуальним для України.
Вирішення екологічних проблем промисловості можливе за умови визначення методів фінансування інвестиційної діяльності підприємств, у тому числі й екологічного спрямування. Умови для мобілізації фінансових ресурсів в Україні є складними через низький рівень прибутковості промислових підприємств, відсутність стратегічних інвесторів (потужних банків, страхових компаній, інвестиційних фондів). За таких умов важливо не тільки вдосконалити внутрішнє фінансування інвестицій за рахунок чистого прибутку та амортизаційних відрахувань, але і активізувати можливість фінансування, пов’язану з екологічним страхуванням та за рахунок спеціальних коштів, зосереджених у екологічних фондах.
Досліджуючи проблеми фінансового забезпечення діяльності підприємств, автор опирався на праці вітчизняних учених-економістів: О. Д. Василика, А.Г. Загороднього, В. М. Опаріна, М. І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСУВАННЯ екологічно безпечного виробництва ТА ШЛЯХИ ЙОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах підприємств цукрової промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок