Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інноваційні моделі навчального процесу в сучасній школі (на матеріалах різних типів навчально-освітніх закладів України)

Інноваційні моделі навчального процесу в сучасній школі (на матеріалах різних типів навчально-освітніх закладів України)

Назва:
Інноваційні моделі навчального процесу в сучасній школі (на матеріалах різних типів навчально-освітніх закладів України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
На правах рукопису
МАТІЮК ІРИНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК: 37.02 (477)
Інноваційні моделі навчального
процесу в сучасній школі
(на матеріалах різних типів
навчально-освітніх закладів України)
Спеціальність 13.00.01 –
загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ПЛАХОТНІК ОЛЬГА ВАСИЛІВНА,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, професор кафедри
соціальної роботи та педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЛЕВЧЕНКО ТЕТЯНА ІВАНІВНА,
Київський державний лінгвістичний
університет, професор кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук
ВАЩЕНКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА,
директор науково-методичного центру
Головного управління освіти м. Києва.
Провідна установа – Прикарпатський державний університет
імені Василя Стефаника, кафедра теорії та історії педагогіки,
Міністерство освіти України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 2 лютого 2000 року о 16 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 в Київському національному
університеті імені Тараса Шевченка
за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, кімната 314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного
університету імені Тараса Шевченка /01033, м. Київ,
вул. Володимирська, 58, кімната 10/.
Автореферат розісланий 24 грудня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради М.Н.Корнєв
Загальна характеристика роботи
Актуальність та ступінь дослідженості теми. За умов різких соціокультурних змін наша педагогіка зіткнулася з напливом інноваційних явищ у галузі освіти. Педагоги, які працюють у сфері базової та додаткової освіти, викладачі навчальних закладів різних рівнів відчувають потребу в оновленні свого професійного інструментарію, пошуку нових підходів до одного з визначальних інструментів педагогіки — навчального процесу. Розширення міжнародних контактів стимулює приплив зарубіжних новацій, котрі ситуативно ”вмонтовуються” у вітчизняну освітню практику; інформація про них має переважно перелічувально-називний або рекламний характер. Відносно зарубіжних інструментальних розробок вітчизняна педагогіка має справу із фрагментарною картиною, яка відображає швидше окремі зарубіжні нововведення, аніж процеси і тенденції розвитку дидактики. Складається парадоксальна ситуація, за якої теорія і практика навчання відчувають гостру потребу в надходженні свіжих ідей, нових підходів до навчання, і водночас дидактичні пошуки та знахідки зарубіжної педагогіки ще не набули цілісного осмислення, — як за предметом, так і за способом характеристики. Тут відчутний вплив однієї з недуг вітчизняної педагогіки — відриву від зарубіжного досвіду як в науковій, так і в прикладній сфері. За даних обставин не допоможе введення екстрених запозичень. До педагогічних розробок неможливо ставитися з позицій “користувача”, неминучим є наповнення їх власним змістом. Власні орієнтири в існуючому міжнародному фонді педагогічного досвіду потрібні зовсім не для запозичення вже готових розробок, а для власної педагогічної творчості.
За своїм змістом поняття “інновація” відноситься не лише до створення і розповсюдження новацій, але й до таких змін, які носять суттєвий характер, супроводжуються змінами в способі діяльності, стилі мислення. А. І. Пригожин розглядає категорію новизни як не стільки часову, скільки якісну. Відповідно в роботі в якості інноваційних розглядаються моделі, які перетворюють характер навчального процесу відносно таких її сутнісно і інструментально значущих властивостей, як цільова орієнтація, характер взаємодії педагога і учнів, їх позиції в ході навчання.
Дослідники зазначають, що інноваційні процеси, розширення практики їх реалізації є закономірністю в розвитку сучасної освіти. Проте, слід зауважити, що ж є точкою відліку в сучасних інноваційних дидактичних пошуках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Інноваційні моделі навчального процесу в сучасній школі (на матеріалах різних типів навчально-освітніх закладів України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок