Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА

ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА / сторінка 3

Назва:
ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харків, 2000 р.); на Міжнародній науковій конференції “Автомобільний транспорт і дорожнє господарство на межі 3-го тисячоріччя” (м. Харків, 2000 р.); на 40-му Міжнародному семінарі з моделювання та оптимізації композитів (м. Одеса, 2001р.); на Українсько-Російському симпозіумі з високомолекулярних сполук (м. Донецьк, 2001 р.); на Міжнародній науково-технічній конференції “Прогресивні технології і енергозбереження в дорожньому будівництві” (м. Київ, 2001 р.); на науково-практичній конференції “Донбас-2020: Охорона довкілля та екологічна безпека” (м. Донецьк, 2001 р.)
Публікації. За матеріалами дисертаційної роботи опубліковано сім статей і п’ять тез доповідей.
Структура та обсяг роботи. Дисертаційна робота складається із вступу, п'ятьох глав, висновків, списку літератури з 195 найменувань на 17 сторінках і двох додатків на 6 сторінках. Містить 132 сторінок основного тексту, серед них 44 рисунки (19 сторінок) і 17 таблиць (2 сторінки).
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність теми, сформульовані мета і задачі дисертаційного дослідження, наведені основні наукові результати, показано їх практичне значення та галузі реалізації.
У першому розділі розглянуто сучасний стан питання щодо використання в дорожньому будівництві в'яжучих, одержаних на основі органічних продуктів нафтохімічного синтезу та кам'яновугільного походження, а саме: “Дослідження в’язкопластичних продуктів переробки кам'яного вугілля для одержання органічних в'яжучих”; “Здобуття другорядних кубових залишків фенольно-ацетонового виробництва і раціональні галузі їх застосування"; “Існуючі способи структурування малов’язких кам'яновугільних органічних в'яжучих”; “Компаундовані органічні в'яжучі, основою яких є продукти переробки кам'яного вугілля та нафти”.
Аналіз робіт О.М. Білоножка, В.І. Братчуна, М.І. Волкова, О.А. Глазунова, Н.С. Дараган, З.Г. Зубко, В.Ф. Коробкіна, В.Л. Литвиненка, Ю.Г. Пархоменка, В.Г. Пономаренко та інших дослідників свідчить про те, що як альтернатива нафтовим дорожнім бітумам і кам'яновугільним дорожнім дьогтям є смола важка уловлювання, модифіковані продукти переробки в’язкопластичних речовин із зливних відвалів коксохімічних заводів, вуглеводнеформальдегідна смола, кенельантраценове в'яжуче, антраценова дорожня і інден-кумаронова смоли і та ін. Застосування в’язкопластичних продуктів переробки кам'яного вугілля як самостійних в'яжучих обмежується їх низькими фізико-механічними властивостями, а також токсичністю. До того ж переробка багатьох відходів коксохімічного виробництва в кондиційні органічні в'яжучі є багатостадійною та енергоємною.
Одним із в’язкопластичних відходів, утворюваних при спільному виробництві фенолу і ацетону методом кумольного синтезу є другорядний кубовий залишок фенольно-ацетонового виробництва, що містить у своєму складі до 50 % продуктів осмолення і конденсації, димери і летучі компоненти: б-метилстирол, фенол, ацетофенон (В.А. Воль-Энштейн, В.В. Суворовцева, М.І. Шарова, W. Grybowka, L. Gerschler). При цьому в залежності від температурного режиму ректифікації продуктів осмолення і конденсації можуть утворюватися як в’язкопластичні (), так і пекоподібні ДКЗФАВ (П25 = 2 град.). Бетони, приготовлені на в’язкопластичному і пекоподібному ДКЗФАВ, характеризуються низькими значеннями тріщиностійкості і динамічної міцності. Отже, їх необхідно модифікувати в напрямку розширення інтервалу пластичності і зниження температурної чутливості реологічних властивостей. У США пекоподібний ДКЗФАВ використовується як органічна добавка до високосірчистих в'яжучих. У Німеччині, Великобританії і Франції в’язкопластичний ДКЗФАВ використовується як пластифікатор “старих” асфальтобетонних покриттів.
Роботами В.І. Братчуна, М.І. Волкова, В.П. Володька, В.О. Золотарьова, Я.А. Калужського, О.І. Повзуна, М.Д. Хрипуна, Ansart Rene, M.R. Kuhnel та іншими доведено, що ефективним способом структурування органічних в'яжучих коксохімічного виробництва є їх термоокиснення, філеризація, модифікація олігомерами, полімерами і комплексними добавками, які містять полімер і активний дисперсний наповнювач; найбільш ефективною вважається комплексна добавка, що складається з відсіву полівінілхлориду і кубового залишку дистиляції фталевого ангідриду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок