Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА

ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА / сторінка 4

Назва:
ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У дослідженнях Г. Абрагама, Є.І. Барга, В.К. Жданюка, Г.Д. Крейцера, І.В. Провінтеєва, C. Bissgger, A. Marty показано, що компаундовані органічні в'яжучі, зокрема, дьогтебітумні перевершують за деякими показниками аналогічні властивості вихідних компонентів: відрізняються високою адгезією до поверхні мінеральних матеріалів різноманітного петрографічного складу; бетонні суміші виробляють при низчих температурах, ніж асфальтобетонні; бетони на дьогтебітумах характеризуються кращою деформативною спроможністю і погодостійкістю за дьогтебетони.
Аналіз літературних джерел свідчить про те, що ДКЗФАВ не досліджувані як фізико-хімічні системи. Не розроблені теоретичні положення регулювання якістю ДКЗФАВ; відсутні дослідження структурування в’язкопластичного ДКЗФАВ комплексними добавками і сумісності пекоподібного ДКЗФАВ і бітуму. Не вивчені деформаційно-міцнісні властивості і атмосферна стійкість бетонів, приготовлених на комплексному і компаундованому органічних в'яжучих.
У другому розділі сформульовано теоретичні передумови досліджень, що полягають у наступному.
При модифікації в’язкопластичного ДКЗФАВ первинним відходом виробництва полівінілхлориду – відсівом (ВПВХ) і кубовими залишками очищення дистиляції фталевого ангідриду (ЗОДФА) явища і процеси, які відбуваються в системі “малов’язкий ДКЗФАВ – комплексна добавка” (комплексне органічне в’яжуче) можна уявити таким чином.
ДКЗФАВ і відсів полівінілхлориду повинні бути сумісними (ВПВХ при оптимальних температурно-годинних режимах мусить розчиняться у другорядних кубових залишках фенольно-ацетонового виробництва). Це обумовлено тим, що параметр розчинності полівінілхлориду дпвх = 20,6? 10-3 (Дж/м3)0,5 і параметр розчинності в’язкопластичного ДКЗФАВ дДКЗФАВ = 22,2·10-3 ( Дж/м3)0,5 близькі. Цьому також буде сприяти те, що малов’язкий ДКЗФАВ є полярним розчинником, його діелектрична проникність при 25 °С е = 4,2, а при температурі розм’якшення ПВХ (100°С) значення діелектричної проникності ДКЗФАВ і ПВХ більше 10.
Відомо, що розчинниками ПВХ є сполуки, які містять у своєму складі полярні, а також такі, що поляризуються атомні угруповання. ДКЗФАВ містять у своєму складі феноли (но-н = 3507 см-1), ароматичні сполуки (нс-н при 3066 см-1, 3049 см-1, 3005 см-1, нс-с при 1379см-1 і 1357 см-1), прості ароматичні ефіри (смуги поглинання в області 571 і 554 см-1).
При оптимальній концентрації відсіву ПВХ у другорядних кубових залишках фенольно-ацетонового виробництва за рахунок міжмолекулярної взаємодії диполів С-Сl макромолекул і надмолекулярних утворень ПВХ має утворитися термофлуктуаційна просторова сітка полімеру.
Уведення кубових залишків дистиляції фталевого ангідриду в малов’язкий розчин ВПВХ у в’язкопластичному ДКЗФАВ може призвести при оптимальній концентрації ЗОДФА до формування сполученої просторової коагуляційної структури з часток-вузлів ЗОДФА, поєднаних між собою за допомогою адсорбційно-сольватних прошарків із пластифікованих надмолекулярних утворень ПВХ. Це створить міцну й еластичну просторову матрицю в бетоні з високою адгезією комплексного органічного в'яжучого до поверхні мінеральних матеріалів.
Що стосується одержання компаундованого органічного в'яжучого (КОВ) сплавленням пекоподібного ДКЗФАВ і нафтового дорожнього бітуму, то, мабуть, найбільше ефективним структурно-реологічним типом нафтового дорожнього бітуму є бітум III структурно-реологічного типу. Це дозволить використовувати коагуляційній каркас бітуму для зміцнення ДКЗФАВ в зоні позитивних температур, відносно високу термостабільність для забезпечення термостабільності бетонів із використанням КОВ і достатньо низьку термочутливість при одержанні бетонів із достатньою зоною в’язкопружного поводження в покритті дорожнього одягу.
Суміщувані компоненти КОВ повинні мати близькі значення полярності, що характеризуються, наприклад, значенням діелектричної проникності і поверхневого натягу.
Залежність фізико-механічних властивостей КОВ від вмісту компонентів можна аналізувати за кривими “склад-властивості”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЧНІ В'ЯЖУЧІ НА ОСНОВІ ДРУГОРЯДНИХ КУБОВИХ ЗАЛИШКІВ ФЕНОЛЬНО-АЦЕТОНОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок