Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНА ФУНКЦІЯ СИНТАКСИСУ ПРОЗИ ІВАНА БАГРЯНОГО

ЕСТЕТИЧНА ФУНКЦІЯ СИНТАКСИСУ ПРОЗИ ІВАНА БАГРЯНОГО

Назва:
ЕСТЕТИЧНА ФУНКЦІЯ СИНТАКСИСУ ПРОЗИ ІВАНА БАГРЯНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,25 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ЛАДИНЯК НАТАЛІЯ БОГДАНІВНА
УДК 811.161.2’367:821.161.2 (043)
ЕСТЕТИЧНА ФУНКЦІЯ СИНТАКСИСУ ПРОЗИ
ІВАНА БАГРЯНОГО
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано на кафедрі української мови Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Сологуб Надія Миколаївна,
Інститут української мови НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу стилістики та культури мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Степаненко Микола Іванович,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка,
завідувач кафедри української мови;
кандидат філологічних наук
Братусь Марія Феліксівна,
Національний технічний університет
України “КПІ”,
старший викладач кафедри української мови, літератури та культури.
Захист відбудеться “26” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 Інституту української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні та Інституту української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “23” серпня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук В.М. Фурса


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Синтаксис – важливий компонент структури художнього тексту. Синтаксична організація твору значною мірою відображає індивідуальний стиль письменника, його естетичне кредо. Опис синтаксису художнього твору, з одного боку, входить до завдань науки про розвиток мови певного народу, тобто до історії літературної мови, а з другого – належить до компетенції науки про індивідуальний стиль письменника, тобто до вивчення мови художньої літератури.
Авторська манера синтаксичної організації художньої прози Івана Багряного відбиває не лише індивідуальні риси його мови, а й своєрідність побудови думки українського народу у зв’язку з уявами, що багатьма своїми фактами ішли в процесі свого творення відмінним для кожного народу шляхом, залежно від різних умов його минулого. Синтаксис його творів виявляє мовну картину світу українців і певною мірою доповнює у її повному вияві (включаючи діаспору).
За висловом самого Івана Багряного, кожне шукання “йде через зламання кимсь усталеної, але зовсім не обов’язкової для іншого справжнього поета, форми і через створення свого, чимось відмінного, оригінального стилю”. Його романи “Сад Гетсиманський”, “Тигролови”, “Людина біжить над прірвою” є виявом оригінального стилю автора.
На сьогодні вже достатньо широко проаналізована творчість Івана Багряного, зокрема, в літературознавчому аспекті.
Мова художньої прози Івана Багряного стала об’єктом дослідження М. Братусь, Г. Маклакової, Н. Сологуб, А. Ярової. Науковці насамперед звернули увагу на семантичну структуру індивідуально-авторських метафор, епітетів, символів, на зв’язок мовного стилю з біблійними джерелами.
Актуальність дисертаційної роботи визначається об’єктивною потребою вивчення мови письменників ХХ ст., зокрема, штучно вилучених з українського мовно-літературного процесу, а також потребою дослідження індивідуального синтаксису як частини їхньої естетичної системи.
Естетика синтаксичного рівня художньої прози Івана Багряного ще не була предметом окремого ґрунтовного вивчення. Були лише невеликі розвідки на цю тему (Л. Денисенко, Л. Копєйцева, Л. Марчук, О. Чехівський).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації узгоджена з загальним планом науково-дослідних робіт кафедри української мови Кам’янець-Подільського державного університету та з плановою проблематикою відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України “Стилістичні параметри нової української літературної мови в концептуально-знаковому і часовому вимірі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНА ФУНКЦІЯ СИНТАКСИСУ ПРОЗИ ІВАНА БАГРЯНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок