Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ I СЕЛЕКЦІЯ ПОПЕРЕЧНИХ МОД У ЛАЗЕРНИХ РЕЗОНАТОРАХ

ФОРМУВАННЯ I СЕЛЕКЦІЯ ПОПЕРЕЧНИХ МОД У ЛАЗЕРНИХ РЕЗОНАТОРАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ I СЕЛЕКЦІЯ ПОПЕРЕЧНИХ МОД У ЛАЗЕРНИХ РЕЗОНАТОРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,60 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Маслов Вячеслав Олександрович
УДК 621.373.826
ФОРМУВАННЯ I СЕЛЕКЦІЯ ПОПЕРЕЧНИХ МОД
У ЛАЗЕРНИХ РЕЗОНАТОРАХ

01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор фізико-математичних наук, професор
Свіч Василь Антонович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри квантової радіофізики.
 
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
член-кореспондент НАН України
Мележик Петро Миколайович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України (м. Харків), заступник директора;
доктор фізико-математичних наук, професор
Григорук Валерій Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри квантової радіофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України
(м. Харків), завідувач відділу теоретичної радіофізики.

Захист відбудеться “__13__” __червня_ 2008 р. о _1200_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_24_” ___квітня_____ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. Ф. Ляховський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема формування лазерних пучків із заданим поперечним розподілом вихідного випромінювання (“laser beam shaping”) одержала активний розвиток у квантовій радіофізиці з 90-х років минулого століття. Якщо раніше з моменту створення лазера у центрі уваги вчених і розроблювачів були процеси, що протікають у самих квантових генераторах, то зараз поряд із триваючим прогресом у розвитку самих лазерів, наприклад короткохвильових, все більший інтерес і актуальність здобувають дослідження та розробки, пов'язані з доставкою лазерного випромінювання до об'єкта з необхідною якістю пучка (розмір і форма плями, рівномірність опромінення і т.п.).
Для досягнення оптимального результату в кожному практичному застосуванні необхідно використовувати визначений поперечний розподіл лазерного випромінювання. Такі розподіли хвильового пучка в резонаторах звичайно називають “спеціальними” модами, тому що їхній просторовий профіль випромінювання оптимізовано для конкретного застосування. Для опису просторових характеристик квантових генераторів широко використовується модель гаусова пучка. Однак, в то же час для багатьох наукових і прикладних застосувань необхідним являється задана форма поперечного розподілу поля одномодового вихідного пучка, що відрізняється від відомих гаусових розподілів мод відкритих квазіоптичних резонаторів [1].
Значний практичний інтерес викликають близьке до однорідного і кільцеве поперечні розподіли інтенсивності поля на вихідному дзеркалі резонатора або в заданій площині поза резонатором. Наприклад, при використанні квантових генераторів у технологіях поверхневої обробки матеріалів, для відпалу дефектів напівпровідників, літографії, у системах оптоелектронної обробки інформації, розділення ізотопів, лазерного друку, медицині, лабораторних дослідженнях бажано пучки випромінювання з рівномірним поперечним розподілом інтенсивності випромінювання, що різко спадає на краях апертури. Лазерний пучок з кільцеподібним профілем інтенсивності зазнає найменші нелінійні спотворення в порівнянні з пучками інших форм при поширенні в нелінійному та турбулентному середовищі. Такі пучки викликають значний інтерес у зв'язку з їхнім використанням у лазерних пінцетах для захвата та переміщення часток мікронних і субмікронних розмірів в експериментах в галузях квантової електродинаміки, мікробіології, біомеханіки, мікро- і нанотехнологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ I СЕЛЕКЦІЯ ПОПЕРЕЧНИХ МОД У ЛАЗЕРНИХ РЕЗОНАТОРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок