Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТАЛІЗ ОКИСНЕННЯ ВУГЛЕЦЮ СПОЛУКАМИ ЛУЖНИХ І ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

КАТАЛІЗ ОКИСНЕННЯ ВУГЛЕЦЮ СПОЛУКАМИ ЛУЖНИХ І ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
КАТАЛІЗ ОКИСНЕННЯ ВУГЛЕЦЮ СПОЛУКАМИ ЛУЖНИХ І ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,97 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЦАПЮК ГАЛИНА ГРИГОРІВНА
УДК 541.128.3 + 542.943.7 + 542.971.3
КАТАЛІЗ ОКИСНЕННЯ ВУГЛЕЦЮ СПОЛУКАМИ ЛУЖНИХ І
ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Забуга Віктор Якович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка,
доцент кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Перевертайло Василь Михайлович
Інститут надтвердих матеріалів НАН України,
завідуючий відділом фізико-хімічних основ
одержання надтвердих матеріалів
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Зайцев Юрій Петрович,
Інститут сорбції і проблем ендоекологіїї НАН України,
старший науковий співробітник відділу №3 гетерогенно
каталітичних основ окислювальних процесів
Провідна установа: Інститут матеріалознавства НАН України, Міністерство освіти і
науки України, м.Київ
Захист відбудеться “__26_“_лютого___ 2001 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 56)
Автореферат розісланий “_24_ “ ___січня_______ 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук, доцент Олексенко Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одержання даних про перебіг гетерогенних реакцій в кінетичному режимі пов’язане із значними труднощами, існуючі експериментальні методи кінетичних досліджень потребують удосконалення Для описання макрокінетики реакцій вуглецевих матеріалів з газами часто використовують математичний апарат, якому притаманний високий рівень формалізму, що затрудняє фізичне тлумачення визначуваних параметрів. Актуальним є питання розробки експериментальних методик дослідження і математичного апарату описання макрокінетики для отримання кінетичних параметрів, не ускладнених макрофакторами. В практичному плані актуальність роботи визначається нагальністю розробки ефективних технологій хімічної переробки твердого палива. Для України ця проблема особливо важлива, зважаючи на обмаль вуглеводневих енергоносіїв і наявність практично необмежених запасів вугілля. Вивчення макрокінетики та механізмів каталітичних реакцій вуглецю з газами є безпосередньою передумовою розробки таких технологій. Слід підкреслити також, що газифікація твердого палива стосується не лише розв’язання енергетичних проблем України, а й забезпечення хімічної промисловості сировиною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була виконана у відповідності з координаційним планом ДКНТ по розв’язку міжгалузевої проблеми “Енергокомплекс” 0.74.08; за напрямком Державної науково-технічної програми 04.10 “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології”; держбюджетною темою №97078 “Каталітичні та адсорбційні властивості систем з різною природою активних центрів у реакціях за участю малих молекул”(1997-2000рр.).
Мета та задачі дослідження. Мета дослідження полягала у розробці методики дослідження макрокінетики окиснення вугілля, котра дозволяла б кількісно врахувати вплив стадій масоперенесення на процес й одержати константи швидкості реакції, не спотворені впливом цих стадій. Підпорядкованою цій меті була розробка математичного апарату, необхідного для кінетичного опису процесу й обробки результатів експерименту. Задачами роботи були також експериментальне та теоретичне дослідження ряду каталітичних систем, оцінка активності каталізаторів різної хімічної природи та одержання інформації щодо механізму їх каталітичної дії.
Об’єкт дослідження – процес окиснення вуглецевого матеріалу киснем, у тому числі й у присутності каталітичної домішки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: КАТАЛІЗ ОКИСНЕННЯ ВУГЛЕЦЮ СПОЛУКАМИ ЛУЖНИХ І ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок