Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕФОРМАТИВНІСТЬ ДЕРЕВИНИ Й ДЕРЕВНОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ ЗІ ЗМІННИМИ ПОТЕНЦІАЛАМИ ТЕПЛОМАСОПЕРЕНЕСЕННЯ

ДЕФОРМАТИВНІСТЬ ДЕРЕВИНИ Й ДЕРЕВНОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ ЗІ ЗМІННИМИ ПОТЕНЦІАЛАМИ ТЕПЛОМАСОПЕРЕНЕСЕННЯ

Назва:
ДЕФОРМАТИВНІСТЬ ДЕРЕВИНИ Й ДЕРЕВНОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ ЗІ ЗМІННИМИ ПОТЕНЦІАЛАМИ ТЕПЛОМАСОПЕРЕНЕСЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,21 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Український державний лісотехнічний університет
СОКОЛОВСЬКИЙ яРОСЛАВ ІВАНОВИЧ
УДК 674.047
ДЕФОРМАТИВНІСТЬ ДЕРЕВИНИ
Й ДЕРЕВНОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ ЗІ ЗМІННИМИ
ПОТЕНЦІАЛАМИ ТЕПЛОМАСОПЕРЕНЕСЕННЯ
Спеціальність: 05.05.07 – машини та процеси лісівничого комплексу
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Гірник Микола Лукіч
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Білей Петро Васильович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри технології деревообробки і захисту деревини
Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Іноземцев Георгій Борисович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри застосування електроенергії
у сільському господарстві
доктор технічних наук, професор, академік РАЕН
Чубинський Анатолій Миколайович,
Санкт-Петербурзька лісотехнічна академія,
проректор з навчальної роботи
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України, кафедра хімічної інженерії і
промислової екології, м. Львів.
Захист відбудеться 12 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.03 Українського державного лісотехнічного університету за адресою:
79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий 10 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Прокопович Б.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Підвищення ефективності виробництва лісопромислового комплексу та переоснащення його структур є однією з головних умов успішної реалізації програми розвитку держави. У вирішенні цієї важливої проблеми значну роль відіграє розробка нових і вдосконалення існуючих прогресивних технологій сушіння деревини та виготовлення деревних композитних матеріалів, показники якості яких у значній степені визначаються деформаційно-релаксаційними і тепломасообмінними процесами. В існуючих умовах зростання дефіциту енергетичних ресурсів ці процеси залишаються одними з найбільш енергомістких і є недостатньо вивчені. Адже тут проявляються особливості, пов’язані зі зміною структури, порушенням форм міжмолекулярних зв’язків, наявністю механізмів повного або часткового руйнування матеріалу. Зневоднення деревини зі змінними потенціалами тепломасоперенесення супроводжується наявністю залишкового напружено-деформівного стану, зміною більшості фізико-механічних властивостей, які визначають практичну цінність готової продукції. Значні за величиною внутрішні напруження є основним стримуючим фактором для інтенсифікації процесу сушіння. Вдосконалення процесу виготовлення пресованих деревних матеріалів на основі застосування нових прогресивних технологій гостро ставить проблему розробки універсальних методів синтезу та аналізу деформативних і тепломасообмінних процесів з врахуванням еволюції структури композитного матеріалу.
Вирішення даної проблеми ускладнюється тим, що деревина й деревні матеріали належать до класу фізично нелінійних полімерів, характеризуються високою гідрофільністю, значною мінливістю структурних і фізико-механічних властивостей. Отримані деякі принципово важливі результати у дослідженнях вітчизняних і закордонних вчених не повністю відображають складну багатогранну картину динаміки деформаційно-релаксаційних процесів у деревині й деревних композитах через неврахування їх зв'язку з характеристиками тепломасообміну та реальної реологічної поведінки матеріалів.
Тому розробка теоретичних основ та універсальних і надійних методів синтезу та аналізу деформаційно-релаксаційних процесів у деревині й деревних композитних матеріалах зі змінними потенціалами тепломасоперенесення має не тільки наукову цінність, але і сприяє вирішенню важливої науково-технічної проблеми, пов’язаної з раціональним вибором та регулюванням технологічних режимів процесів сушіння деревини й виготовлення деревних матеріалів зі своєчасним забезпеченням необхідних механічних характеристик цих матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДЕФОРМАТИВНІСТЬ ДЕРЕВИНИ Й ДЕРЕВНОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ ЗІ ЗМІННИМИ ПОТЕНЦІАЛАМИ ТЕПЛОМАСОПЕРЕНЕСЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок