Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ В СОЦІАЛЬНОМУ І НАЦІОНАЛЬНОМУ РУХАХ ГАЛИЧИНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1914 р.)

УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ В СОЦІАЛЬНОМУ І НАЦІОНАЛЬНОМУ РУХАХ ГАЛИЧИНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1914 р.)

Назва:
УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ В СОЦІАЛЬНОМУ І НАЦІОНАЛЬНОМУ РУХАХ ГАЛИЧИНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1914 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БОСАК Орест Іванович
УДК 329.14(09)(477.8)
УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ
В СОЦІАЛЬНОМУ І НАЦІОНАЛЬНОМУ РУХАХ ГАЛИЧИНИ
(90-і рр. ХІХ ст. – 1914 р.)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Макарчук Степан Арсентійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор кафедри етнології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
завідувач кафедри європейської інтеграції і права
кандидат історичних наук, доцент
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри історичного краєзнавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України XIX – початку ХХ ст., м. Київ
Захист дисертації відбудеться 25 листопада 2003 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, тел. 96-47-71)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (790005, м. Львів, вул. Дра-гоманова, 5)
Автореферат розісланий 23 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, Сухий О.М.
доцент
загальна характеристика роботизагальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливою ознакою сучасного сус-пільного життя в Україні стало формування багатопартійної системи, яке розпочалося тільки наприкінці 80-х рр. XX ст. Українські неко-муністичні партії і організації, що почали утворюватися на переломі 80–90-х років, Народний Рух України за перебудову, Партія демокра-тичного відродження України, Демократична партія України, Соціал-демократична партія, Партія зелених, Українська Республіканська партія, Українська Хрис-ти-янсько-демократична партія, Соціалістична партія та інші деклару-вали демократичні свободи, підтвер-джували право на вільну думку і вільний пошук нових форм організації економічного і громадянського життя.
У наш час в Україні налічується близько 130 політичних партій, але тільки десяток з них відіграють вагому роль в державному і суспільно-політичному житті, в тому числі Соціал-демократична партія (об’єднана) та соціалістична, які в своїх програмах декларують використання півтора-столітнього досвіду європейської соціал-демо-кра-тії, нав’я-зують до історичних традицій наддніпрянських та галиць-ких соціал-демократів кінця ХІХ – початку ХХ ст.
Політичні цінності, якими керувалася у своїй діяльності УСДПГ і Б – це органічне поєднання соціальних і національних ідеалів у форму-ванні цілей політичної боротьби, опора у досягненні практичних завдань руху на широкі верстви трудового люду через організацію багатолюдних віч, демонстра-цій, страйків, постійна турбота про піднесення інтелекту-ально-культурного рівня українсь-кого робіт-ництва та інтелігенції, виховання національного робітництва в дусі поваги до інших народів, солідарності з робіт-ни-ками інших країн тощо не втратили своєї привабливості в наші дні.
Разом з тим, вивчення участі УСДП в соціальних і національних рухах Галичини є передумовою комплексного висвітлення становища західно-українських земель у складі Австро-Угорщини в кінці XIX ст. – на початку XX ст., пояснення причин розквіту багатоманітних форм українського національно-культурного життя в Галичині, цінності ідеї со-борності України у свідомості народних мас, глибокого вивчення історії інших українських, а також польських і єврейських партій Галичини досліджуваного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ В СОЦІАЛЬНОМУ І НАЦІОНАЛЬНОМУ РУХАХ ГАЛИЧИНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1914 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок