Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність діяльності господарств сільських жителів

Ефективність діяльності господарств сільських жителів

Назва:
Ефективність діяльності господарств сільських жителів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Малікова Ірина Юріївна
УДК.338.17:631.1.106
Ефективність діяльності господарств сільських жителів
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті „Запорізький інститут
державного та муніципального управління”
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор, заслужений
працівник освіти України Зінов’єв Ф. В.
Гуманітарний університет „Запорізький інститут
державного та муніципального управління”, завідуючий кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор,
Бойко Віктор Іванович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної
економіки” УААН (м. Київ),
завідуючий відділу продовольчих ресурсів
кандидат економічних наук, доцент,
Додонова Марія Володимирівна,
Південна філія “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету
Кабінету міністрів України (м. Київ),
доцент кафедри обліку та аудиту
Провідна установа | Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра економічної теорії та економіки підприємств сільського господарства, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 11 січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.01 Сумського національного аграрного університету за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського аграрного національного університету, 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий 8 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Пилипенко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найважливішою складовою економіки України є агропромисловий комплекс. У ньому виробляється життєво важлива для суспільства продукція і зосереджений величезний економічний потенціал. Під час реформ, проведених у 1990-ті рр., відбувся спад виробництва у великих сільськогосподарських підприємствах: різко скоротилися посівні площі, поголів’я худоби і птиці, кількість тракторів, комбайнів, іншої техніки, зруйнувалася соціальна сфера. Усе це призвело до різкого зниження обсягів виробництва, значного скорочення робочих місць на селі, збільшення кількості безробітних, скорочення ефективності всього сектора в цілому, а швидке насичення внутрішнього ринку імпортними продовольчими товарами послужило додатковим фактором дестабілізації українського сільськогосподарського виробництва.
Економічна нестабільність спричинила зростання активності населення у забезпеченні продуктами харчування. Підсобне виробництво продовольства стало привабливим і для міського населення, і для сільського, де особисте господарство стало основним, а в багатьох випадках єдиним, місцем застосування праці і головним джерелом доходу. Особисті господарства населення (ОГН) перетворилися з допоміжного на головне джерело одержання сільськогосподарської продукції.
Продовольча безпека в широкому контексті означає рівень доступності продуктів харчування для основної частини населення країни для підтримання нормального способу життя. Тому очевидним є значення особистих господарств у соціально-економічному розвитку України, де індустріально-аграрний сектор займає значне місце, а сільський уклад життя необхідний не тільки для забезпечення продовольчої безпеки країни, а й екології, для створення здорового середовища життя.
Особисте господарство, будучи оптимальною формою ефективної взаємодії усуспільнених і особистих інтересів, сприяє відтворенню робочої сили. Великою є роль ОГН у підвищенні життєвого рівня населення і трудового виховання підростаючого покоління, забезпечення ресурсозберігаючого відтворення трудових і матеріальних ресурсів країни.
Вирішення питання про розвиток цієї форми господарювання багато в чому пов’язаний зі слабкою науковою розробленістю широкого кола питань, що стосуються сутності і природи ОГН, його місця і ролі в системі соціально-економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ефективність діяльності господарств сільських жителів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок