Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК УГОРСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ (1991-2004 рр.)

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК УГОРСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ (1991-2004 рр.)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК УГОРСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ (1991-2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,74 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Берені Андраш
УДК 94 (477. 87) “1991/2004”
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
УГОРСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(1991-2004 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: ВЕГЕШ Микола Миколайович,
доктор історичних наук, професор,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедрою політології
Офіційні опоненти: ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович,
доктор історичних наук, професор,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин
МАКАРА Микола Петрович,
кандидат історичних наук, доцент,
Закарпатський державний університет,
професор кафедри країнознавства
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра історії України, МОН України
Захист відбудеться “16” лютого 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м.Ужгород, вул. Університетська, 14 а, ауд. 410.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м.Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “22” грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Токар М.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Угорська національна меншина – одна з найбільш компактно розселених в Україні. За даними перепису 2001 року абсолютна більшість представників угорської спільноти (96,7 %) проживає в Закарпатській області. Слід зауважити, що угорці Закарпаття опинилися на території Україна не внаслідок міграції чи переселень, а внаслідок історико-політичних трансформацій. І сталося це порівняно недавно – з приєднанням Закарпаття до Радянської України у 1945 році. Угорщина вже після зміни комуністичного режиму наприкінці 80-х років XX ст. перейшла до політики активної підтримки етнічних угорців. Це була одна з причин того, що Угорська Республіка одна із перших визнала незалежність України. Після проголошення незалежності України у 1991 р. угорська національна меншина, яка компактно проживає в Закарпатській області, постала перед новими перспективами суспільно-політичного та духовно-культурного буття.
Досвід української державності виявився плідним для оптимізації, насамперед, етнокультурного життя угорської національної меншини Закарпаття, який потребує вивчення і узагальнення. Угорці розбудували національну систему освіти та виховання, створили чисельні національно-культурні товариства, володіють угорськомовними засобами масової інформації (преса, радіо, телебачення, інтернет-сайти) тощо. Накопичений угорцями за останні роки і значний досвід в суспільно-політичному житті, який також потребує узагальнення. Перш за все – це аналіз діяльності національно-культурних товариств угорців краю, які активно відстоюють їх інтереси в органах державної влади і місцевого самоврядування, активізують участь угорців у виборчих процесах на Закарпатті, стимулюють культурний та духовний розвиток спільноти.
Комплексне вивчення процесів, які відбуваються впродовж останнього часу в угорській національній меншині дозволить у майбутньому українським законодавцям прийняти відповідні зміни до Закону України “Про національні меншини в Україні”, які будуть направлені на більш повну реалізацію прав та інтересів національних меншин загалом.
Отже, актуальність дослідження очевидна із огляду на відсутність комплексного вивчення етнодемографічного, суспільно-політичного та культурного розвитку угорців Закарпаття упродовж 1991-2004 рр.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках розробки наукової теми кафедри історії України Ужгородського національного університету: “Україна в контексті європейського історичного розвитку”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК УГОРСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ (1991-2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок