Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖІНКИ ДОНБАСУ У ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ В СЕРЕДИНІ 50-х – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 60-х років ХХ ст.

ЖІНКИ ДОНБАСУ У ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ В СЕРЕДИНІ 50-х – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 60-х років ХХ ст.

Назва:
ЖІНКИ ДОНБАСУ У ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ В СЕРЕДИНІ 50-х – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 60-х років ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Новгородська Альбіна Вікторівна
УДК 94(477)”1955/1964”-055.2
ЖІНКИ ДОНБАСУ У ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ
В СЕРЕДИНІ 50-х – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 60-х років ХХ ст.
 
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Крутова Любов Олексіївна
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
Стяжкіна Олена Вікторівна,
професор кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
кандидат історичних наук
Лисенко Алла Іванівна,
старший викладач кафедри історії України
Черкаського національного університету
ім. Б. Хмельницького
Провідна установа – Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
кафедра історії України
Захист відбудеться 03.11.2006 р. о 13_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 29.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми дослідження. З часу проголошення незалежності України в нашій державі утверджуються демократичні традиції, створюються умови для активної участі жінок у громадсько-політичному житті, формується нове усвідомлення суті жіночого питання як такого. Останнім часом дещо змінився політичний і громадський статус жінки в Україні, але через низку об'єктивних та суб’єктивних чинників вона залишається відчуженою від політики. Поступове відродження жіночого руху в незалежній Українській державі стимулює подальше зростання його ролі в сучасній політиці, інтерес до його історії, відбувається переосмислення місця і ролі жінки в суспільстві в цілому.
За радянської доби, зокрема, в роки хрущовської “відлиги” КПРС проводила політику залучення жінок до політичної та громадської діяльності, розширення їхнього представництва в партійних, державних і громадських структурах. Повноправна участь жінок у партійному житті, управлінні державою, профспілковому русі розглядалися як важлива складова вирішення так званого “жіночого питання”.
Нині ж в Україні на противагу ще донедавна пануючим стереотипам про повну громадсько-політичну рівноправність жінок і чоловіків у СРСР утверджується думка, що права радянського жіноцтва, особливо в сфері політики, обмежувалися. Тому вивчення та історичний аналіз радянського досвіду вирішення жіночого питання є актуальним завданням сучасних дослідників. Об’єктом конкретно-історичних досліджень, присвячених жіночому руху в Україні, повинні стати і різноманітні форми громадсько-політичної активності жіноцтва радянської доби.
Врахування реального історичного досвіду повинно сприяти подоланню ситуації відчуження жінки від політики, що спостерігається зараз. Це допоможе своєчасно вирішувати й інші численні проблеми жіноцтва: одержання освіти, умов праці, рівень соціального захисту, охорони здоров’я тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане дисертаційне дослідження пов’язане з реалізацією кафедрою історії України Донецького національного університету комплексної наукової програми “Актуальні проблеми історії України: регіональні аспекти” (номер державної реєстрації 0105U004466).
Об’єктом дослідження виступає громадсько-політичне життя трудящих у середині 50-х – першій половині 60-х років ХХ ст. Предметом наукового пошуку є механізми залучення жіноцтва Донбасу до громадсько-політичної діяльності, що застосовувались правлячою Компартією та радянським урядом з метою розв’язання жіночого питання в УРСР як складовій Радянського Союзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЖІНКИ ДОНБАСУ У ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ В СЕРЕДИНІ 50-х – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 60-х років ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок