Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕРЕПАДЯ Володимир Владиславович
УДК 94 (477): 327] “191/192”(043.3)
ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
07. 00. 01 – Історія України.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького національного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Турченко Федір Григорович,
завідувач кафедри новітньої історії України
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Терещенко Юрій Іларіонович,
завідувач кафедри історії України та зарубіжних
країн Київського національного лінгвістичного
університету
доктор історичних наук, професор
Андрусишин Богдан Іванович,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Національного педагогічного
університету ім. М.Драгоманова (м.Київ)
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться “ 02 ” квітня 2005 р. о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 по захисту дисертацій у Запорізькому національному університеті (адреса: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 5, ауд. 327)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету (адреса: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 2)
Автореферат розісланий “ 02 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Старух О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. 1914–1920 рр. були найбільш інтенсивним періодом українсько-німецьких відносин до здобуття Україною незалежності у 1991 р. Відносини з Німеччиною відігравали важливу роль у спробах реалізації права українського народу на власну державу. Від характеру відносин з Німеччиною багато в чому залежала доля української держави у зазначений період.
Сучасна Україна розв’язує питання зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної орієнтації і створює систему національних пріоритетів у міжнародній політиці. При цьому Україна має враховувати власний, набутий у ХХ сторіччі досвід, що виходить за межі української радянської квазідержавності. Він накопичився у періоди Української Народної Республіки, Української Держави та відновленої УНР. Перед українською державою у всіх наведених інваріантах поставали у відносинах із зовнішнім світом проблеми, багато в чому аналогічні сучасним питанням зовнішньої політики України. Цю проблематику можна окреслити як дилему зовнішньополітичної орієнтації, тобто самовизначення України у двополюсній системі координат Захід-Схід. Події 1914–1920 рр., а особливо 1917–1920 рр., які пов’язані з Брестським миром та його наслідками, дозволяють проводити паралелі і формулювати висновки, актуальні у сучасних обставинах. Саме цьому колу проблем присвячене дане дисертаційне дослідження.
Актуальність дослідження українсько-німецьких відносин у 1914–1920 рр. зумовлена необхідністю переосмислення досвіду минулого у зв’язку з сучасними проблемами формування і реалізації зовнішньої політики країни та необхідністю всебічного аналізу та наукового узагальнення історичного досвіду українських урядів щодо відносин з Німеччиною. Критичне осмислення уроків минулого, їх врахування сприяє пошукам оптимальної зовнішньої політики України на сучасному етапі та вдосконаленню існуючої системи її зовнішньополітичних зв‘язків.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація є складовою частиною науково-дослідної теми № 0103У000731 “Модернізаційний процес в Україні у другій половині ХІХ ст. – першій половині ХХ ст.” кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету. Особистим внеском автора у розробку теми є дослідження процесу еволюції українсько-німецьких відносин в умовах Першої світової війни та Української революції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок