Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНЕРАЛЬНА ЩІЛЬНІСТЬ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ТА КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ З ЕНДЕМІЧНИМ ДИФУЗНИМ ЗОБОМ

МІНЕРАЛЬНА ЩІЛЬНІСТЬ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ТА КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ З ЕНДЕМІЧНИМ ДИФУЗНИМ ЗОБОМ

Назва:
МІНЕРАЛЬНА ЩІЛЬНІСТЬ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ТА КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ З ЕНДЕМІЧНИМ ДИФУЗНИМ ЗОБОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ?Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
РОМАНЮК ЛІДІЯ БОГДАНІВНА
УДК 616.36-02:616.441-006.5]-053-2
МІНЕРАЛЬНА ЩІЛЬНІСТЬ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ТА КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ З ЕНДЕМІЧНИМ ДИФУЗНИМ ЗОБОМ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор
Сміян Іван Семенович.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Банадига Наталія Василівна, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти;
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Большова Олена Василівна, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України, керівник відділення дитячої ендокринної патології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра педіатрії №4.
Захист дисертації відбудеться 6 червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.02 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі,1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8).
Автореферат розісланий 4 травня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Павлишин Г.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна медицина ставить проблему остеопорозу за його соціально-економічним та медичним значенням на четверте місце серед соматичної патології (Поворознюк В.В. та співав., 2000; Нейко Є.М. та співав., 2001; Ковальчук Л.Я., 2002). Тривалий час панувала думка, що метаболічні захворювання скелета частіше зустрічаються у людей похилого віку, але сьогодні остеологія звертає увагу на корені формування остеопорозу, які беруть свій початок у дитинстві (Арабська Л.П., 2001; Антипкін Ю.Г., Арабська Л.П., 2003; Банадига Н.В., 2003). Численні дослідження свідчать про розвиток остеопенічних змін при захворюваннях органів травлення, дихання, опорно-рухового апарату, сечовидільної та ендокринної систем у дітей (Сміян І.С. та співав., 1999,2002; Поворознюк В.В. та співав., 2001).
Поглиблене вивчення патогенетичних механізмів порушення мікроархітектоніки кісток у дітей виявило важливу роль у цьому процесі щитоподібної залози (Delmas Р.D., Олійник В.А., 2000; Van der Sluis S.M. et al., 2001). В той же час під впливом забруднення довкілля, наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, погіршення економічної ситуації зростає кількість йододефіцитних захворювань, левову частку з яких у дітей складає ендемічний дифузний зоб (Большова О.В., 2000; Косцик Н.Р., 2000; Караченцев Ю.І., 2000; Шідловський В.О., 2004).
Зоб та остеопороз мають багато спільних факторів ризику: вік, стать, порушення режиму харчування, спосіб життя, зміна функціональної активності щитоподібної залози, тому логічно припустити факт поєднання цих двох патологій у дитячому віці, коли роль йоду та кальцію надзвичайно важлива.
Враховуючи досвід у застосуванні препаратів кальцію та вітаміну D, при остеопорозі в поєднанні з різноманітною соматичною патологією, як у дорослих так і у дітей (Антипкін Ю.Г. та співав., 1999; Сміян І.С., 2003) актуальним є вивчення застосування даних препаратів при лікуванні ендемічного дифузного зоба у дітей в умовах ендемічної зони, оскільки на Україні таких регіонів дуже багато.
Обраний напрямок роботи покликаний вдосконалити алгоритм діагностичного пошуку при ендемічному зобі в напрямку виявлення змін з боку мінеральної щільності кісткової тканини та розробити комплекс медикаментозної корекції даних порушень у дитячому віці.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІНЕРАЛЬНА ЩІЛЬНІСТЬ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ ТА КОРЕКЦІЯ ЇЇ ПОРУШЕНЬ У ДІТЕЙ З ЕНДЕМІЧНИМ ДИФУЗНИМ ЗОБОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок