Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мистецтво в’єтнамської гравюри 1925 – 1985 років (Традиції і новаторство)

Мистецтво в’єтнамської гравюри 1925 – 1985 років (Традиції і новаторство)

Назва:
Мистецтво в’єтнамської гравюри 1925 – 1985 років (Традиції і новаторство)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
І АРХІТЕКТУРИ
Нгуен Нгіа Фіонг
УДК 76 (597)
Мистецтво в’єтнамської гравюри 1925 – 1985 років (Традиції і новаторство)
17.00.05 – образотворче мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник | кандидат мистецтвознавства, доцент
Масленкова Олена Ігорівна, доцент кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Федорук Олександр Касьянович, академік АМУ, голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон;
кандидат мистецтвознавства
Пархоменко Ніна Володимирівна, провідний науковий співробітник Національного художнього музею України.
Провідна установа: | Львівська академія мистецтв Міністерства культури і мистецтв України (м.Львів).
Захист відбудеться “25” січня 2001 р. о 14.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.103.01 Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури за адресою: 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (04053, м. Київ, вул Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розіслано “20” грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор Ю.В.Белічко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З початку 1990-х років для Соціалістичної Республіки В’єтнам розпочався новий етап інтеграції у світове співтовариство. Ця інтеграція, з одного боку, значно стимулювала піднесення економіки країни і загального рівня соціально-культурної свідомості населення, а з другого – принесла чимало явищ, що негативно вплинули на традиційні цінності в’єтнамської культури. Тому саме тепер збереження самобутності національної культури, дальший розвиток її традицій стає стратегічною політикою держави.
Проблема традицій і новаторства, їхнє співвідношення є кардинальною проблемою розвитку в’єтнамського мистецтва, причому не тільки у наш час. Цікаву історію має в’єтнамська професійна гравюра. Хоч вона і молода, проте досягла впродовж свого розвитку помітних успіхів. При цьому можна стверджувати, що її історія й здобутки якнайтісніше пов’язані з вирішенням проблеми традицій і новаторства в мистецтві. Але, на жаль, донині не створено жодного наукового мистецтвознавчого дослідження, де б розглядався і процес становлення й розвитку в’єтнамської гравюри ХХ століття, і її центральна проблема – синтез традицій та новаторства. Певною мірою брак такого дослідження зумовлюється також поки що нездійсненою науковою розвідкою щодо іншого мистецького феномена – в’єтнамської народної ксилографії. Адже саме вона є одним з визначальних джерел сучасної в’єтнамської гравюри.
Систематичний і послідовний розгляд проблеми гармонії двох начал - традиційного і новаторського, спадкоємного та ініціативного у професійній гравюрі В’єтнаму від часу її зародження у 1925 році, упродовж становлення і, нарешті, набуття визначальних рис у середині 1980-х років видається першочерговим завданням в’єтнамської художньої культури. Більше того, саме практика сучасної гравюри В’єтнаму підказує необхідність і актуальність осмислення цієї проблеми. В умовах культурної інтеграції гравюра, як і інші види в’єтнамського мистецтва, переживає не найкращі для самобутнього розвитку часи, зазнаючи впливу багатьох течій, що існують у світовій художній культурі. Це спричиняє певні негативні зміни у творчості молодшого покоління художників. У їхньому мистецтві національна форма відступає на задній план. Оскільки проблема синтезу національних традицій із сучасними образотворчими засобами світового мистецтва успішно реалізована у гравюрі 1925 – 1985 років, то вивчення її є вельми корисним і потрібним для визначення шляхів і способів відродження національної гравюри в сучасних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Мистецтво в’єтнамської гравюри 1925 – 1985 років (Традиції і новаторство)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок