Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБОЧИЙ ПРОЦЕС ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ НЕТРАДИЦІЙНИХ КОНСТРУКТИВНИХ СХЕМ НА ГАЗОРІДИННИХ СУМІШАХ

РОБОЧИЙ ПРОЦЕС ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ НЕТРАДИЦІЙНИХ КОНСТРУКТИВНИХ СХЕМ НА ГАЗОРІДИННИХ СУМІШАХ

Назва:
РОБОЧИЙ ПРОЦЕС ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ НЕТРАДИЦІЙНИХ КОНСТРУКТИВНИХ СХЕМ НА ГАЗОРІДИННИХ СУМІШАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Колісниченко Едуард Васильович
УДК 621.65: 532.529
РОБОЧИЙ ПРОЦЕС ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ НЕТРАДИЦІЙНИХ КОНСТРУКТИВНИХ СХЕМ НА ГАЗОРІДИННИХ СУМІШАХ
05.05.17 - гiдравлiчнi машини та гiдропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, професор
Євтушенко Анатолій Олександрович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри ПГМ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Сьомін Дмитро Олександрович,
Східноукраїнський національний університет імені В. Даля,
професор кафедри гідрогазодинаміки;
кандидат технічних наук
Кононенко Анатолій Петрович,
Донецький національно-технічний університет,
доцент кафедри енергомеханічних систем
Провідна установа Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Захист відбудеться 14 червня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету (м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий “14”травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.М. Савченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Проблема перекачування газорідинних сумішей (ГРС) завжди була в полі зору насособудівників, але й до цього часу вона залишається складним у теоретичному й практичному плані завданням.
Потреба в надійному й простому насосному обладнанні для переміщення рідин, збагачених газом, існує в цілому ряді галузей промисловості: нафтовидобувній та переробній, хімічній, медичній та харчовій, біотехнології, енергетиці і т.д.
У складі сучасних гідравлічних мереж найбільш використовуваним є насосне обладнання гідродинамічного принципу дії, робочий процес якого є недостатньо вивченим навіть при роботі на чистих (тобто таких, що не містять домішок) рідинах. Що стосується перекачування гідросумішей, то знання по роботі названого насосного обладнання для даних умов роботи практично відсутні.
Основною проблемою при перекачуванні ГРС є проблема зриву параметрів насоса, який призводить до повної втрати його працездатності.
Для запобігання випадкам втрати працездатності гідравлічних мереж, які працюють на ГРС, як правило, використовується спеціальне насосне обладнання, оснащене додатковими конструктивними вузлами. Його використання дозволяє виключити названі випадки втрати працездатності, але одночасно приводить до підвищення собівартості та зниження надійності в роботі таких мереж.
Відомо, що відцентрові насоси традиційних конструктивних схем стійко працюють, коли величина критичного об’ємного газовмісту не перевищує 10-15% від загального об’єму суміші, що перекачується. Але дуже часто трапляються ситуації, коли рівень газу в ГРС значно вище. Тому необхідно таке насосне обладнання, яке зможе забезпечити стійку роботу насосів та відносно високий рівень їх ККД для заданих умов роботи на ГРС, що дозволить скоротити фінансові витрати як у виробників, так і у споживачів названого обладнання.
Вирішення завдання вибору з усього різноманіття динамічних насосів, які працюють на ГРС, оптимального конструктивного виконання їхньої проточної частини виконує важливу роль для споживачів даного насосного обладнання. Розглянуте завдання є складним, але вирішуваним в існуючих умовах. Проведення дослідження, спрямованого на вирішення розглянутого завдання, є доцільним й економічно виправданим.
Зв'язок роботи з науковими програмами
Наукові розробки реалізовані при виконанні держбюджетної НДР за темами:
80.01.04.00-02 д/б “Дослідження нетрадиційних турбомашин і систем для вирішення енергетичних й екологічних проблем” (замовник - Міністерство освіти і науки України, номер державної реєстрації 0100 U003214), особистий внесок здобувача - у заключному звіті розділ "Програма й методика експериментального дослідження роботи однолопатевих робочих коліс на газорідинній суміші";
80.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОБОЧИЙ ПРОЦЕС ДИНАМІЧНИХ НАСОСІВ НЕТРАДИЦІЙНИХ КОНСТРУКТИВНИХ СХЕМ НА ГАЗОРІДИННИХ СУМІШАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок