Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвиток СИСТЕМи ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІОБІБЛІОГРАФІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (90-і рр. 20 ст.)

розвиток СИСТЕМи ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІОБІБЛІОГРАФІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (90-і рр. 20 ст.)

Назва:
розвиток СИСТЕМи ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІОБІБЛІОГРАФІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (90-і рр. 20 ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського
Яценко Олег Миколайович
УДК 016:929](477):681.3
розвиток СИСТЕМи ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
БІОБІБЛІОГРАФІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У Національній
бібліотеці України імені В. І. Вернадського
(90-і рр. 20 ст.)
07.00.08 — книгознавство, бібліотекознавство та бібліографознавство
 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті біографічних досліджень
Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Науковий керівник: доктор історичних наук
Чишко Віталій Сергійович,
директор Інституту біографічних
досліджень Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Омельчук Володимир Юхимович,
завідуючий відділом національної
бібліографії Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського
кандидат історичних наук, професор
Бабич Василь Степанович,
Київський національний університет культури і мистецтв
Провідна установа Інститут історії України НАН України, відділ історії культури українського
народу
Захист відбудеться 30 березня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, пр. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: Київ, пр. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий 29 лютого 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У сучасній істори-чній науці особлива увага приділяється проблемі обгрунтованості та віро-гідності досліджень: інтерпретації фактів, аналізу подій, визначенню діяльності та ролі історичних діячів. У період національно-культурного відродження України велику роль відіграють біобібліографічні дослід-же-н--ня, розгортається діяльність щодо створення Українського біогра-фічного словника (далі УБС), яку здійснює Інститут біографічних дослід-жень (далі ІБД), створений у 1993 році на базі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (да-лі НБУВ). Важливе місце у цій діяльності займає розробка теоретичних питань та науково-практичних засад загального УБС як джерела біографічної та бібліографічної інформації про твори тієї чи іншої особи, повязаної з Україною походженням, життям або діяльністю, а також її персоналію. Збір, аналіз, обробка та формування масивів бібліографічної інформації – одні з найбільш трудомістких та рутинних процесів інтелектуальної праці, і в сучасних умовах зростання потоку інформації не можуть здійснюватися традиційними методами.
Тому ведуться активні пошуки оптимальних шляхів реалізації цих зав-дань з урахуванням розвитку методів науково-інформаційної діяльності в соціально-комунікативних процесах із залученням сучасних інформаційних техно-логій (далі ІТ), що дає можливість збирати біографічну інформацію, бібліографію творчого доробку та літературу про особу (персоналію) у факто-гра-фі-ч--них (біографічних) та бібліографічних базах даних (далі БД). Обєд--нання цих баз дає змогу максимально ефективно створювати біографічні, біобібліографічні словники, науково-довідкові видання та інші матеріали цього типу на традиційній паперовій основі, а також на магнітних та оптичних носіях.
На сьогодні в Україні та діаспорі здійснюються численні дослідження у галузі історії бібліографії України (роботи І.І. Кор-нєйчика), біографістики (зо-крема праці В.С. Чишка, О.Л. Валевсь-ко-го та ін.), біографічні та біо-біб-ліо-гра--фічні дослідження (видання Ф.П. Погребен-ни-ка, Ю.О. Храмова, М.М. Ро---ма-нюка, Л.Р. Винара та ін.), впровадження ІТ та дослідження проблеми створення інформаційних біб-ліо-гра-фічних та архівних ресурсів (праці Г.В. Бо-ря-ка, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: розвиток СИСТЕМи ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІОБІБЛІОГРАФІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (90-і рр. 20 ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок