Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИМІКРОБНІ, БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРЕПАРАТІВ, ЩО МІСТЯТЬ ЧОТИРЬОХВАЛЕНТНИЙ АЗОТ, ХІНОЛОНІЙ І МЕНТОЛ

АНТИМІКРОБНІ, БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРЕПАРАТІВ, ЩО МІСТЯТЬ ЧОТИРЬОХВАЛЕНТНИЙ АЗОТ, ХІНОЛОНІЙ І МЕНТОЛ

Назва:
АНТИМІКРОБНІ, БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРЕПАРАТІВ, ЩО МІСТЯТЬ ЧОТИРЬОХВАЛЕНТНИЙ АЗОТ, ХІНОЛОНІЙ І МЕНТОЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА “ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І.МЕЧНИКОВА
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ”
ЛИПКО ПАВЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 582.282.23:57.087.085:615.28
АНТИМІКРОБНІ, БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРЕПАРАТІВ, ЩО МІСТЯТЬ ЧОТИРЬОХВАЛЕНТНИЙ АЗОТ, ХІНОЛОНІЙ І МЕНТОЛ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків– 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Палій Гордій Кіндратович, Вінницький національний медичний університет
ім. М.І.Пирогова, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дикий Ігор Леонідович, Національний фармацевтичний університет МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
доктор медичних наук, професор Климнюк Сергій Іванович, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології, мікробіології, вірусології та імунології.
Захист дисертації відбудеться “27” грудня 2007р. о 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.618.01 при ДУ “Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України” (61057 м. Харків, вул. Пушкінська, 14-16).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова АМН України” (61057 м. Харків, вул. Пушкінська, 14-16).
Автореферат розісланий “24” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., ст.н.с. Бруснік С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У структурі світового виробництва антимікробних препаратів у широкому асортименті представлені засоби різних груп. Безперервно розширюють наукові дослідження у галузі створення нових ефективних антимікробних препаратів, які переважають існуючі по таких показниках як спектр дії, фармакокінетична характеристика, токсичність, переносимість. Подальші дослідження в галузі антимікробних препаратів направлені на створення лікарських засобів для лікування захворювань, які викликають стійкі форми мікроорганізмів, анаеробних інфекцій.
Широке застосування антимікробних препаратів у медичній практиці призвело до подальших фундаментальних змін в екології мікроорганізмів. Формування антибіотикостійкості є вкрай несприятливим фактором для популяції людей, оскільки в результаті зниження ефективності етіотропного лікування інфекційних захворювань відбувається зсув рівноваги у взаємовідношеннях “людина-мікроорганізм” на користь мікроорганізмів.
У відповідності до об’єднаної думки експертів ВООЗ та Європейського Союзу такі заходи повинні включати впровадження розумного використання антимікробних засобів, розробку та реалізацію дослідницьких програм, спрямованих на боротьбу з резистентністю; пошук нових високоефективних лікувальних та профілактичних препаратів, що відрізняються здатністю впливу на мікроорганізми. (Палій Г.К, Волянський Ю.Л., Мороз В.М. 2000; Дикий I.Л. і співавт., 2006 Палій В.Г., 2006 Paterson D.L., 2000).
Арсенал протимікробних засобів, які використовують сьогодні в медицині перевищує 4 найменувань, але на жаль, вони далеко не повністю задовольняють вимоги медиків, ветеринарів, працівників харчової промисловості у ефективності та безпечності. Тому проблема пошуку та конструювання більш ефективних профілактичних і лікувальних препаратів, антисептиків та дезінфектантів на сьогодні вельми актуальна (Дикий І.Л. і співавт., 2004; 2006; Ковальчук В.П., 2004; Циганенко А.Я. і співавт.,2006).
Суттєві переваги перед антибіотиками мають антисептики за частотою, рівнем, спектрам та темпами надбання стійкості збудників. До більшості антисептиків, що застосовують в медичній практиці, стійкі варіанти мікроорганізмів формуються дуже повільно (Желіба М.Д. і співавт., 2003; Крижанівська А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНТИМІКРОБНІ, БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРЕПАРАТІВ, ЩО МІСТЯТЬ ЧОТИРЬОХВАЛЕНТНИЙ АЗОТ, ХІНОЛОНІЙ І МЕНТОЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок