Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ У ЗЕМЛЕРОБСТВІ ПРИ ЗРОШЕННІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ПРОГРАМУВАННЯ ВРОЖАЇВ У ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (На прикладі території Сумської області)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ У ЗЕМЛЕРОБСТВІ ПРИ ЗРОШЕННІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ПРОГРАМУВАННЯ ВРОЖАЇВ У ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (На прикладі території Сумської області)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ У ЗЕМЛЕРОБСТВІ ПРИ ЗРОШЕННІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ПРОГРАМУВАННЯ ВРОЖАЇВ У ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (На прикладі території Сумської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,29 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Херсонський державний аграрний університет
ХАРЧЕНКО ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 631.675:631.587:631.559
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ
ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ У ЗЕМЛЕРОБСТВІ ПРИ ЗРОШЕННІ
ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ПРОГРАМУВАННЯ ВРОЖАЇВ
У ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
(На прикладі території Сумської області)
06.01.02 – Сільськогосподарські меліорації
(сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Херсон – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН,
заслужений працівник вищої школи
Ушкаренко Віктор Олександрович,
ректор Херсонського державного аграрного університету
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Міхєєв Євген Костянтинович,
Херсонський державний аграрний університет,
професор кафедри економічної кібернетики
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Жовтоног Ольга Ігорівна,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН, заступник директора з наукової роботи
доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН
Ківер Володимир Фомич, пенсіонер
Провідна установа: Інститут землеробства південного регіону УААН, м. Херсон
Захист відбудеться 27 червня 2003 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 67.830.01 при Херсонському державному аграрному університеті
за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23.
Автореферат розісланий 22 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Базалій В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах реформування земельних відносин та переходу сільського господарства на ринкові засади виникає нагальна необхідність науково достовірного, економічно обґрунтованого та екологічно безпечного управління ростом та розвитком рослин шляхом регулювання основних факторів росту культури, які і визначають доцільність певного рівня врожайності.
У зв’язку з цим виникає потреба теоретичного обґрунтування проблеми підвищення ефективності використання водно-земельних ресурсів на зрошуваних землях в умовах лісостепової зони України, де питома вага атмосферних опадів у структурі необхідного забезпечення вологою є досить високою, проте дуже часто недостатньою. Оскільки така особливість зони Лісостепу далеко не в повній мірі враховується існуючими методами розрахунків, тому актуальною стає проблема адекватного врахування умов природного зволоження з метою більш повного та раціонального використання ресурсу вологи на фоні різного співвідношення інших факторів. Така задача вимагає системного підходу до її розв’язання з визначенням умов повного і раціонального забезпечення культури основними факторами росту з метою створення можливостей для формування запрограмованого врожаю, як функції цих факторів; з’ясування ролі та ступеню впливу вологи на дану функцію, як одного із факторів росту; оцінка її достатності в залежності від умов природного зволоження та економічній, екологічній і енергетичній обґрунтованості необхідної кількості цього ресурсу.
Відомо, що досягнення високої і стабільної ефективності зрошення в умовах Лісостепу можливе тільки при програмуванні рівня врожайності сільськогосподарських культур, тому необхідним є встановлення лімітуючих і перш за все технологічних факторів вирощування культур у даній зоні. Розв’язання такої проблеми стає можливим в рамках модельного підходу академіка УААН В.О.Ушкаренка, запровадженого у виробництво на Півдні України, з метою його можливої адаптації для умов Лісостепу.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основою дисертації є результати наукових досліджень, які були виконані за науковими планами Сумського національного аграрного університету, керівником і відповідальним виконавцем яких був автор. “Обґрунтування доцільності та ефективності зрошення в умовах Сумської області” (1980-1984 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ У ЗЕМЛЕРОБСТВІ ПРИ ЗРОШЕННІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ПРОГРАМУВАННЯ ВРОЖАЇВ У ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (На прикладі території Сумської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок