Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості точіння покриттів з аморфно-кристалічною структурою

Особливості точіння покриттів з аморфно-кристалічною структурою

Назва:
Особливості точіння покриттів з аморфно-кристалічною структурою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля
Мельнійчук Юрій Олексійович
УДК 621.941
Особливості точіння покриттів
з аморфно-кристалічною структурою
05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Клименко Сергій Анатолійович,
Інститут надтвердих матеріалів НАН України, завідувач відділом
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Лупкін Борис Володимирович, Національний аерокосмічний універ-ситет ім. М.Є. Жу-ковського "Харківський авіаційний інститут", професор кафедри техно-логії вироб-ництва літаль-них апаратів; 
кандидат технічних наук, доцент Пилипенко Олександр Михайлович, Черкаський державний технологічний університет, доцент кафедри комп’ютеризованих тех-нологій машинобудування.
 
Провідна установа:
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", кафедра різання матеріалів та ріжучих інструментів, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться "30" травня 2002 р. о "1330" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .230.01 при Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України за адресою: 04074, м. Київ, вул. Автозаводська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів НАН України.
Автореферат розісланий "25" квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор |
Майстренко А. Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Новим напрямком у розвитку методів газотермічного напилювання (ГТН) є використання матеріалів, які схильні до утворення аморфної структури в умовах напилювання. Розроблені сучасні технології ГТН реалізують такі швидкості охолодження розплавлених частинок на основі, які дозволяють формувати покриття з аморфно-кристалічною структурою (ПАКС). Для напилювання таких покриттів використовуються економнолеговані порошки, гнучкі шнури, порошкові дроти, а самі покриття характеризуються специфічними фізико-механічними властивостями, мають високу зносостійкість, стійкість проти корозії, міцність зчеплення з основою, що робить перспективним їх застосування в різних галузях техніки.
Проте, використання ПАКС на деталях з високими вимогами до якості поверхні та розмірної точності є обмеженим. Однією з причин, які стримують використання захисних зносостійких покриттів, зокрема, з аморфно-кристалічною структурою, у промисловості, є недостатність науково обґрунтованих рекомендацій щодо їх продуктивної та якісної механічної обробки. Тому з метою розширення кола використання ПАКС особливо актуальною є оцінка можливостей та перспектив застосування процесу точіння, як одного з найбільш розповсюджених методів обробки, по формуванню належного стану поверхневого шару виробів з аморфізованими покриттями, що потребує проведення комплексу експериментальних та теоретичних досліджень. Вимога обов’язкового збереження вихідного вмісту аморфної фази в ПАКС, яка обумовлює їх експлуатаційні властивості, накладає певні обмеження на процеси механічної обробки таких покриттів.
Для ПАКС притаманними є наявність великої кількості структурних складових, а також поєднання аморфної та кристалічної фаз, які мають різні фізико-механічні властивості. Установлення закономірностей процесу різання з урахуванням впливу присутності аморфної фази в покриттях та визначення ступеня гетерогенності їх структури кількісними характеристиками дозволить відшукати ефективні шляхи технологічного управління якістю поверхні виробів з ПАКС.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Робота виконана в Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України відповідно до відомчих тем 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості точіння покриттів з аморфно-кристалічною структурою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок