Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Агротехногенна трансформація ґрунтів Сокальського пасма

Агротехногенна трансформація ґрунтів Сокальського пасма

Назва:
Агротехногенна трансформація ґрунтів Сокальського пасма
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Пшевлоцький
Микола Іванович
Індекс УДК 631.48 (477.83)
Агротехногенна трансформація ґрунтів
Сокальського пасма
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії ґрунтів Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри географії ґрунтів
доктор географічних наук, професор
Будз Маркіян Дмитрович,
Рівненський державний технічний університет, завідувач кафедри гідрології та гідрогеології
кандидат географічних наук, доцент
Тарасюк Ніна Адамівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
кафедра фізичної географії, доцент
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова, геолого-географічний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса


Захист відбудеться 25 травня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 24 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Волошин П.К.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема вивчення змін властивостей ґрунтів при їх освоєнні і сільськогосподарському використанні, діагностика їх культурного стану і розробка найбільш ефективних методів окультурення відносяться до числа найважливіших задач сучасного ґрунтознавства і суміжних сільськогосподарських наук. Незважаючи на численні наукові публікації, проблема агрогенної еволюції ґрунтів ще повністю не вивчена.
Широкомасштабне застосування сільськогосподарської техніки і ґрунтооброблювальних агрегатів у останні десятиліття призвело до інтенсифікації антропогенного впливу на ґрунтовий покрив. В зв’язку з цим особливої актуальності набуває дослідження антропогенних впливів на ґрунт і пов’язаного з ними розвитку деградаційних процесів. Проблема ця не нова, але вплив антропогенних факторів вивчався переважно з агротехнічних позицій. Еволюційно-генетичним аспектам даної проблеми приділялась неналежна увага. До цього часу не розроблені принципи систематики й класифікації освоєних і окультурених ґрунтів. Це зумовлено як складністю самої проблеми, так і труднощами методичного характеру. Тому дослідження в даному напрямку не втрачає своєї актуальності.
Дослідження змін властивостей ґрунтів при агротехногенній трансформації є актуальним з точки зору встановлення агротехногенних трендів, тобто набуття ґрунтами одного типу властивостей і ознак іншого. Встановлення можливості агротехногенних трендів дозволить глибше зрозуміти генезу ґрунтів, особливості структури ґрунтового покриву Західного Лісостепу, властивості ґрунтів, а отже, розробити ряд оптимальних заходів їх раціонального використання.
Актуальність досліджень полягає в тому, що технократично-затратний принцип сільськогосподарського виробництва зумовив екологічно необмежене, нераціональне і невиважене використання земельних ресурсів, що зумовило інтенсифікацію деградаційних процесів, втрату продуктивних і екологовідтворюючих функцій ґрунтів досліджуваної території і відповідно значну втрату їх родючості. Лише базуючись на детальному вивченні сучасного стану ґрунтового покриву окремих реґіонів, вивченні трансформаційних процесів різної інтенсивності і спрямування, які відбуваються при екстенсивному веденні землеробства, можна розробити сучасні адаптивні природоощадливі і екологобезпечні системи і методи господарювання на землі, що так потрібно зараз при реформуванні земельних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Агротехногенна трансформація ґрунтів Сокальського пасма

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок