Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА І КАПІТАЛУ ЯК ФАКТОР СТАБІЛІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА І КАПІТАЛУ ЯК ФАКТОР СТАБІЛІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА І КАПІТАЛУ ЯК ФАКТОР СТАБІЛІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ уКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дереза Вячеслав Миколайович
УДК 658.152:338.33
ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА І КАПІТАЛУ ЯК ФАКТОР
СТАБІЛІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА
спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Галушко Ольга Сергіївна,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувачка кафедри економічного аналізу та фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, академік НАН України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України,
директор (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент
Метеленко Наталія Георгіївна,
ВАТ “Запорізький завод високовольтної апаратури” Міністерства промислової політики України, начальник відділу виробничо-господарського моніторингу.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки та маркетингу.
Захист відбудеться 18 лютого 2005 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027,
м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027,
м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий 14 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд.екон.наук, доц. О.П.Грідін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ефективність роботи підприємств в сучасних умовах господарювання багато в чому залежить від їх здатності до адаптації в мінливих ринкових умовах. Разом з тим, згідно зі статистичними даними, частка збиткових підприємств у промисловості України у 1998-2002 роках становила близько 40-50%. Тому процес диверсифікації, на сучасному етапі, стає важливим чинником стабілізації фінансового стану підприємств.
Проблеми вибору напрямків та методів диверсифікації виробництва і капіталу, оцінки та оптимізації структури джерел отримання прибутку були предметом досліджень низки вітчизняних та зарубіжних вчених. В Україні ці проблеми досліджували такі вчені: Амоша О.І., Булат А.Ф., Бланк І.А., Войчак А.В., Вітлинський В.В., Галушко О.С., Герасимчук В.Г., Куденко Н.В., Оборська С.В., Обеременчук В.Ф., Прокопенко В.І., Покропивний С.Ф., Маслак Н.Г., Шершньова З.Є. та інші дослідники.
Серед зарубіжних вчених слід зазначити праці таких вчених, як Томпсон А.А., Стрикленд А.Дж., Ансофф І., Мінцберг Г., Боумен К., Ассель Г., Карлоф Б., Дихтль Е., Хергшген Х., Портер М., Кунц Р., Котлер Ф., Аакер Д.
Незважаючи на суттєвий вклад, який здійснили вітчизняні та зарубіжні вчені у теоретичні питання процесу диверсифікації, Поза увагою залишились питання визначення чинників та результативних показників при виборі оптимального для підприємства предмету, напрямку та методу диверсифікації.
У зв’язку з цим виникає необхідність у розробці теоретичних положень щодо наукового обґрунтування управлінських рішень з вибору напрямів та методів диверсифікації виробництва і капіталу. Вибір мети дисертаційної роботи обумовлений необхідністю забезпечення сталого розвитку підприємств на основі ефективного використання підприємствами їх ресурсів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження є складовою науково-дослідних робіт кафедри економічного аналізу та фінансів Національного гірничого університету за темами „Теоретичне обґрунтування шляхів забезпечення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості гірничих підприємств України в умовах розвитку ринкових відносин та інтеграції у світове економічне співтовариство” (номер державної реєстрації 0101U001547) та ”Фінансове забезпечення інноваційного розвитку регіону” (номер державної реєстрації 0104U005790).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА І КАПІТАЛУ ЯК ФАКТОР СТАБІЛІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок