Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вимір і оцінкА конкурентоспроможності підприємств плодоовочевої консервної промисловості

вимір і оцінкА конкурентоспроможності підприємств плодоовочевої консервної промисловості

Назва:
вимір і оцінкА конкурентоспроможності підприємств плодоовочевої консервної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО–ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Дубенко ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 338.439.009.12: 664.8 (477)
вимір і оцінкА конкурентоспроможності підприємств плодоовочевої консервної промисловості
Спеціальність 08.07.01 Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Осіпов Павло Володимирович,
Одеська національна академія харчових технологій
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки промисловості
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заїнчковський Анатолій Олександрович,
Український національний університет харчових
технологій Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки і права
кандидат економічних наук
Степаненко Євген Федорович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
відділу ринкових механізмів та структур
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН
України, відділ проблем розвитку і розміщення
харчової і переробної промисловості, м. Київ
Захист відбудеться 24 листопада 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 19 жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моліна О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одна з основних проблем розвитку харчової промисловості сьогодні полягає в тому, що в умовах непрозорості товарного ринку, в умовах дефіциту економічної інформації про діяльність суб'єктів господарювання відсутній надійний інструментарій для характеристики рівня конкурентоспроможності підприємств. Його відсутність не сприяє діловій активності підприємств, збільшенню обсягів збуту продукції для повного забезпечення товарного ринку, адаптації до постійно мінливих умов конкурентної боротьби.
Надійний інструментарій дозволяє виявляти лідерів ринку і аутсайдерів, тобто визначати стратегічні шляхи виходу підприємств на нові ринки, розширювати збут продукції, модернізувати виробництво в економічно вигідний строк в умовах конкуренції. Визначення ролі кожного підприємства в галузі та у національній економіці не тільки дозволяє порівнювати діяльність підприємств-конкурентів, але й контролювати ринок вільної конкуренції, який почав формуватися в Україні.
Необхідність адаптації підприємства до зовнішніх умов, посилення конкурентної боротьби, з одного боку, висока швидкість старіння ринкової інформації, з другого, визначають необхідність формування нових наукових підходів до виміру та оцінки конкурентоспроможності підприємства, до повного використання потенціалів підприємств, зокрема конкурентного.
В основу розробки теоретичної частини дисертаційної роботи були покладені теоретико-методологічні роботи відомих учених провідних наукових і освітніх установ України, таких як: Донецький національний університет, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Київський національний економічний університет, Одеський державний економічний університет, Одеська національна академія харчових технологій, Одеський національний політехнічний університет, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля (м. Луганськ), Український національний університет харчових технологій (м. Київ).
Проведений аналіз відомих методів визначення конкурентоспроможності підприємств показав, що вони мають низку недоліків, які знижують вірогідність оцінки рівня конкурентоспроможності, не дозволяють виділити істотні особливості формування рівня конкурентоспроможності підприємства, групи підприємств, галузі і розглянути показник конкурентоспроможності як показник рівня використання конкурентного потенціалу підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: вимір і оцінкА конкурентоспроможності підприємств плодоовочевої консервної промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок