Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ КОНТАКТНОГО ТЕРМОПРОНИКНЕННЯ В ГЛИБИННІ НАДРА ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНИХ АВТОНОМНИХ ЗАСОБІВ

РОЗРОБКА МЕТОДУ КОНТАКТНОГО ТЕРМОПРОНИКНЕННЯ В ГЛИБИННІ НАДРА ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНИХ АВТОНОМНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ КОНТАКТНОГО ТЕРМОПРОНИКНЕННЯ В ГЛИБИННІ НАДРА ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНИХ АВТОНОМНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
ПИСАРЕНКО Тетяна Василівна
 
УДК 550.83:622.243.94
 
РОЗРОБКА МЕТОДУ КОНТАКТНОГО ТЕРМОПРОНИКНЕННЯ
В ГЛИБИННІ НАДРА ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНИХ АВТОНОМНИХ
ЗАСОБІВ
05.14.06 - технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Ващенко Володимир Миколайович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник фізичного факультету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Малкін Едуард Семенович
Київський національний університет будівництва та архітектури,
кафедра теплотехніки
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Кутас Роман Іванович
Інститут геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України
зав. відділом геотермії та сучасної геодинаміки
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім.А.М.Підгорного НАН України,
м.Харків
Захист відбудеться « 31 » жовтня 2000р. об 11 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 в Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: м.Київ-57, вул. Желябова, 2-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: м.Київ-57, вул. Желябова, 2-а.
Автореферат розісланий «22» серпня 2000 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривошей Ф.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На цей час інформація про склад та будову земної кори, яка потрібна для науково-дослідних та пошуково-розвідувальних робіт в астрофізиці, геофізиці, геології та екології, отримується, головним чином, непрямими методами. Єдиним безпосереднім контактним методом дослідження земних надр є глибоке буріння. Програми понадглибинного буріння в різних країнах світу спрямовані на з’ясування можливостей геофізичної і промислової розвідки, прогнозу та освоювання глибинних газонафтових і рудоносних родовищ. Аналіз науково-технічних результатів, отриманих при виконанні цих програм, свідчить, на жаль, про те, що науково-інформаційний потенціал, можливий при бурінні глибинних свердловин, не реалізовується в повній мірі, оскільки існуючі наукові прилади не здатні працювати в складних термобаричних умовах глибинних надр, дотого ж при хімічній агресивності оточуючого середовища (узагальненим терміном «оточуюче середовище» позначено як твердий, так і розплавлений стан порід, що складають земну кору). Навіть при наявності найсучаснішого бурильного обладнання проходження свердловини глибиною 15 км за експертними оцінками потребує близько 20-ти років і грошових вкладень в декілька сотень мільйонів доларів. При цьому для підвищення ефективності використання наукових даних, отриманих в процесі глибинного буріння, а також для підвищення їх якості необхідно буде створити нові промивочні високотемпературні розчини, надміцні і дуже легкі бурові труби, глибинні електромеханічні термостійкі механізми, а також якісно нові методи та засоби закріплення стовбурів свердловин. Проте в науковій літературі обговорюються проекти застосування глибинних бурових установок або автономних бурових пристроїв для досягнення глибин від 10 до 100 км [1]. На відміну від механічного або гідромеханічного, термічний метод буріння стає ефективнішим із зростанням температури на великих глибинах. Тому в майбутньому термічні методи буріння, а саме методи контактного проплавлення порід термобурами, отримають свій подальший розвиток.
Активний розвиток в гірничо-промисловій галузі термічні способи отримали починаючи з 50-х років. На цей час існують досить розвинуті технологія та техніка такого буріння. Проте характерна особливість термобуріння, а саме, використання тепла, застосовується лише для руйнування гірських порід. Причому супутній процес плавлення, який іноді виникає при термобурінні породи, розглядається як небажаний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ КОНТАКТНОГО ТЕРМОПРОНИКНЕННЯ В ГЛИБИННІ НАДРА ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНИХ АВТОНОМНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок