Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,40 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гудзенко Олександр Павлович
УДК 615.12:001
НАУКОВІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Спеціальність 15.00.01 - технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації і кафедрі аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров'я України.
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
Дмитрієвський Дмитро Іванович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри організації та економіки фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
Волох Дмитро Степанович
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
завідувач кафедри організації та економіки фармації
доктор фармацевтичних наук, професор
Грошовий Тарас Андрійович,
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського,
завідувач кафедри фармацевтичних дисциплін
Провідна установа: Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра організації та економіки фармації з курсом технології ліків (м. Львів)
Захист відбудеться " 14 " травня 2004 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4)
Автореферат розісланий "8 "_ квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доктор біологічних наук, професор Л.М.Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Заходи державного регулювання в охороні здоров’я спрямовані в першу чергу на соціальний захист населення. Важливим завданням серед них є налагодження ефективної системи лікарського забезпечення пільгових категорій населення на рівні держави та окремих регіонів.
За таких умов організаційно-економічні підходи до лікарського забезпечення пільгового контингенту населення промислових регіонів повинні передбачати упорядкування системи фінансування на придбання лікарських засобів за рахунок державних і регіональних коштів, контроль за накопиченням фондів для їх використання за призначенням, а також широке застосування ефективних і безпечних лікарських засобів вітчизняного виробництва, завдяки якому економніше використовуються державні та регіональні кошти за рахунок більш доступних цін.
Таким чином, на сучасному етапі розвитку економіки держави, охорони здоров’я і фармації окреслюються два головних напрямки удосконалення системи лікарського забезпечення пільгових категорій населення промислових регіонів – створення нових фармакоекономічних механізмів функціонування самої системи і розширення регіонального виробництва лікарських засобів.
Перший напрямок може успішно вирішуватись шляхом впровадження фармакоекономічних підходів до організації лікарського забезпечення, які дозволять формувати номенклатуру лікарських засобів та нормувати їх використання за призначенням. Про такі можливості свідчить досвід інших країн світу, а також наукові праці вітчизняних вчених – Б.Л. Парновського, А.С. Нємченко, А.В. Кабачної, В.М. Толочка, З.М. Мнушко, Д.І. Дмитрієвського, М.С. Пономаренка, О.М. Заліської та ін. Але їх дослідження не торкались системи лікарського забезпечення пільгових категорій населення за ринкових умов, у тому числі промислових регіонів.
Другий напрямок також привертав увагу вчених, які у своїх працях пропонують технологічні розробки регіонального виробництва лікарських засобів, – О.І. Тихонов, Т.Г. Ярних, В.І. Чуєшов, Т.Г. Калинюк, Р.С. Коритнюк та ін. Але знову ж таки, питання лікарського забезпечення пільгових категорій населення за рахунок регіонального виробництва, не обговорювались.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок