Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ВАНТАЖІВ У МІЖНАРОДНОМУ СПОЛУЧЕННІ

ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ВАНТАЖІВ У МІЖНАРОДНОМУ СПОЛУЧЕННІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ВАНТАЖІВ У МІЖНАРОДНОМУ СПОЛУЧЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
 
Внукова Світлана Миколаївна
УДК 656.2.816.003
ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ПЕРЕВЕЗЕНЬ ВАНТАЖІВ У МІЖНАРОДНОМУ СПОЛУЧЕННІ
08.07.04 – економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В.А.Лазаряна Міністерства транспорту і зв’язку України.
Науковий керівник - | кандидат економічних наук, доцент
Пасічник Володимир Іларіонович -
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту ім. академіка В.А.Лазаряна,
професор кафедри економіка і менеджменту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук
Гурнак Віталій Миколайович -
Київський університет економіки і технологій
транспорту, професор кафедри економіка
підприємств транспорту
кандидат економічних наук, доцент
Ковальов Дмитро Іванович -
Українська державна академія залізничного
транспорту, доцент кафедри економіки,
організація і управління підприємством
Провідна організація - | Науково–дослідний інститут економіки, відділ досліджень і прогнозування матеріальних ресурсів, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, Київ
Захист відбудеться 29.10.2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.820.05 в Українській державній академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7, ауд. 3.501.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий 27.09. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чорнобровка І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Входження залізниць України до загальноєвропейської транспортної системи з розвинутими ринковими відносинами вимагає чіткого виконання вимог споживачів транспортної продукції щодо якості обслуговування на рівні світових стандартів. Досягти цього можливо лише за умови приведення всієї системи правових, економічних, фінансових важелів та організаційних форм до потреб користувачів транспортних послуг.
Ринок являє собою кругообіг товарів як в межах держави, так і в міжнародному сполученні, тому налагодження чіткої взаємодії всіх учасників перевізного процесу відіграє вирішальну роль в підвищенні ефективності транспортного фактору.
Аналіз фінансово–економічного стану вітчизняного залізничного транспорту показує, що перевезення вантажів в міждержавному сполученні має тенденцію до зростання і є важливим джерелом надходження коштів до державного бюджету та інших фондів.
При перевезенні вантажів у міжнародному сполученні застосовується Тарифна політика Українських залізниць, що базується на ставках Міжнародного транзитного залізничного тарифу і передбачає дегресію ставок як за відстанями, так і в залежності від маси завантаженого вагона, застосування знижки або спецставки в залежності від обсягів перевезень, виду вантажу, конкурентоспроможності напрямків. Проте, на теперішній час Тарифна політника недостатньо стимулює зростання обсягів перевезеннь вантажів, що може привести до втрати доходів залізниць на ринку міжнародних перевезень. Також, з метою стимулювання конкуренції в секторі залізничного транспорту, яка сприятиме підвищенню рівня комфорту і якості обслуговування, країни Європейського співтовариства повинні нести відповідальність за розвиток відповідної інфраструктури залізниць.
З огляду на ці вимоги необхідно удосконалити методику визначення витратних ставок на різні показники експлуатаційної діяльності залізниць з урахуванням розподілу витрат на утримання інфраструктури.
В дисертаційній роботі проведені дослідження спрямовані на підвищення ефективності перевізного процесу за рахунок зниження собівартості та підвищення якості перевезень вантажів в залежності від типу вагонів і контейнерів. Зменшення собівартості перевезень вантажів є підставою для відповідного коригування тарифів, що буде привабливим стимулом для користувачів транспортних послуг і в свою чергу викличе збільшення обсягів перевезень
Питанням економіки залізничного транспорту присвячено наукові праці Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ВАНТАЖІВ У МІЖНАРОДНОМУ СПОЛУЧЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок