Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЙ СИНТЕЗУ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ ГНУЧКИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ

МОДЕЛІ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЙ СИНТЕЗУ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ ГНУЧКИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
МОДЕЛІ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЙ СИНТЕЗУ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ ГНУЧКИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
УДК 681.5.015
ТИЩЕНКО ІВАН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
МОДЕЛІ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЙ СИНТЕЗУ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ ГНУЧКИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ
05.13.06 - Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, Кокошко Володимир Семенович, професор кафедри військової кібернетики та інформатики Одеського інституту сухопутних військ.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, декан факультету комп’ютерних наук, завідувач кафедри системотехніки Харківського національного університету радіоелектроніки.
Доктор технічних наук, Васюхін Михайло Іванович, співробітник інституту кібернетики ім.. В.М. Глушкова.
Провідна установа: Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України.
Захист відбудеться 21 лютого 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.01 Херсонського державного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24, корп. 3, ауд. 320.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного технічного університету.
Автореферат розісланий 19 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Костін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Ринкова економіка в Україні потребує нових підходів до управління: на перший план виходять економічні, ринкові критерії ефективності. Науково-технічний прогрес і динаміка зовнішнього середовища змушують сучасні підприємства трансформуватися в усе більш складні системи, для яких необхідні нові методи управління. Динамізм сучасної економіки вимагає адекватного реагування підприємств на зміну умов ринкового середовища. Цілком зрозуміло, що підприємства по-різному реагують на зміни зовнішнього середовища, в залежності від рівня гнучкості і адаптивності систем управління.
Посилення ринкової орієнтації підприємств, різкі зміни зовнішнього середовища викликають необхідність розробки конкурентноздатних систем управління, покликаних виробляти комплексні управлінські рішення в умовах невизначеності.
Невизначеність виникає від зміни цільових завдань, обмежень та критеріїв, що задаються технологічній ділянці або цеху з боку верхніх рівнів управління, обмежень від служб підготовки виробництва і від самої ситуації на ділянці, що змінюється через поломки, ремонти, профілактичне обслуговування, брак тощо. Технологічне середовище вносить невизначеність внаслідок нестабільності потоків деталей, що комплектуються, напівфабрикатів, обладнання, інструменту, їх знаходження в просторі і часі.
За оцінками багатьох вітчизняних і закордонних фахівців технологія гнучких виробничих систем (ГВС) у найближчі 10-15 років стане основним напрямком подальшого розвитку технології машинобудування і в першу чергу її розділів, що належать до автоматизації управління технологічними процесами (ТП).
У теперішній час в машинобудівній галузі спостерігається значний розрив в досягнутих рівнях автоматизації складальних ТП Якщо в ТП обробки деталей рівень автоматизації наближається до 100% в масовому і 70-75% в серійному виробництві, то на операціях збирання – не більше ніж до 5%. Тому потребують подальшого поглиблення і розширення дослідження в галузі теоретичних основ автоматизації складання, включаючи питання проектування автоматизованих систем зборки.
Важливість систем цього класу обумовлює актуальність дисертаційного дослідження, спрямованого на розробку нових методів, моделей, алгоритмів і програм автоматизованого аналізу і оптимізації прийняття рішень при синтезі автоматизованих систем зборки.
Традиційні інженерні методи вибору технічних рішень і розрахунку техніко-економічних показників (ТЕП) в умовах частої зміни об’єктів виробництва, як це відбувається в ГВС зборки, виявляються малоефективними, тому що потребують значних матеріальних витрат та витрат часу, обмежені по кількості альтернативних варіантів рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЙ СИНТЕЗУ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ ГНУЧКИМИ ВИРОБНИЧИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок