Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стимулювання працівників за випуск конкурентоспроможної продукції на підприємстві

Стимулювання працівників за випуск конкурентоспроможної продукції на підприємстві

Назва:
Стимулювання працівників за випуск конкурентоспроможної продукції на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Іваніченко В’ячеслав Валерійович
УДК 338.246.83:339.137
Стимулювання працівників за випуск конкурентоспроможної продукції на підприємстві
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник ? кандидат економічних наук, доцент
Огієнко Анатолій Дмитрович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економічного аналізу
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедрою організації виробництва та управління
персоналом
кандидат економічних наук
Єськов Олексій Леонтійович,
Донбаська державна машинобудівна академія,
доцент кафедри економіки промисловості
Провідна установа ? Донецький національний університет,
кафедра маркетингу, Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк.
Захист відбудеться “15” червня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9–а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1–а.
Автореферат розісланий “15” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Ястремська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Можливість відродження й розвитку економіки України певною мірою залежить від здатності системи управління підприємств вирішувати проблеми їх виживання та діяльності підприємств у конкурентному ринковому середовищі.
Різні аспекти конкуренції й конкурентоспроможності продукції знайшли своє відображення в роботах таких зарубіжних та вітчизняних вчених-економістів, як М. Портер, І. Ансоф, Т. Бейтмен, Б. Буркинський, Е. Горбашко, М. Долінська, П. Зав’ялов, Ю. Іванов, М. Корж, С. Нечаєв, Я. Плоткін, Ю. Продіус, Ю. Савінов, І. Станковська, Р. Тіхонов, Р. Фатхутдінов, В. Шинкаренко та ін. У той же час вплив конкурентоспроможності продукції на показники діяльності підприємства і необхідність відповідного стимулювання його працівників за підвищення рівня конкурентоспроможності продукції розглянуто недостатньо і потребує подальшого вивчення.
Успішно діюче підприємство використовує різні способи, щоб бути конкурентоспроможним. При цьому оплата праці може відігравати інтегруючу роль у досягненні цілей підприємства. На сучасному етапі підприємствам необхідно передбачити в системі оплати праці таку складову частину, яка б залежала від показників ефективної роботи підприємства, щоб заохочувати працівників стосовно досягнення високих кінцевих результатів.
У процесі вирішення управлінських завдань необхідно чітко уявляти, що управління одночасно є процесом взаємозалежних функцій. Одну з основних функцій управління становить мотивація. Значний внесок у розвиток теорії мотивації, розробку й вдосконалення її прикладних аспектів внесли такі вчені, як О. Єськов, М. Семикіна Д. Богиня, Г. Хаєт, В. Соболєва, В. Веснін, А. Афонін, П. Перерва, І. Швець, В. Ясінський, Р. Дафт, Р. Ноє та ін. В країнах з ринковою економікою широко застосовуються різні методи матеріального заохочення персоналу і стимулювання високих показників трудової діяльності. Але досить складною на практиці виявляється розробка системи стимулювання персоналу, яка враховувала б як інтереси власника, так і працівника, найбільшою мірою забезпечуючи їх ефективне співробітництво.
Незважаючи на значну кількість наукових праць та істотні досягнення в цій галузі знань, потребує вирішення завдання щодо стимулювання працівників у досягненні такого кінцевого результату діяльності підприємства, як випуск конкурентоспроможної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Стимулювання працівників за випуск конкурентоспроможної продукції на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок