Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНІ І СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ СУТНОСТІ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

ЮРИДИЧНІ І СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ СУТНОСТІ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ЮРИДИЧНІ І СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ СУТНОСТІ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІЙ СПРАВ
ЛАЗОР ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 349.222
ЮРИДИЧНІ І СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ СУТНОСТІ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правознавства Східноукраїнського національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент Шаповалова Ольга Вікторівна, Східноукраїнський національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри правознавства
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор Ротань Володимир Гаврилович, Українська академія банківської справи, професор кафедри трудового, цивільного і банківського права
кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Національний університет внутрішніх справ МВС України, начальник кафедри трудового, екологічного і аграрного права
Провідна організація - Інститут держави і права ім. В.М.Корецького Національної Академії наук України, відділ з проблем цивільного, трудового і підприємницького права (м. Київ)
Захист відбудеться 30 червня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 64.700.03. в Національному університеті внутрішніх справ МВС України (310080 м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ МВС України (310080 м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий 28 травня 2001 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поява нових форм реалізації права на працю обумовила виникнення раніше невідомих проблем, що потребують свого вивчення, наукового обгрунтування й удосконалення законодавства і правозастосовчої практики. Роль трудового договору в регулюванні трудових відносин у свій час досліджувалася й висвітлювалася багатьма авторами, що зробили істотний внесок у її розвиток. Проте в радянські часи всі дослідження проводилися в інших соціально-економічних, політичних і правових умовах на фоні домінування принципу централізації в регулюванні трудових відносин, заборони підприємницької діяльності і наймання працівників фізичними особами.
Реформа трудового законодавства передбачає вирішення багатьох теоретичних та практичних питань, але трудовий договір є одним із найважливіших правових інститутів трудового права, оскільки він забезпечує можливість реалізації права на працю. У даний час багато проблем трудового договору актуалізувалися у зв'язку з тим, що відбуваються істотні зміни в економічній сфері суспільства. За командно-адміністративної системи в теорії трудового договору (школа радянських вчених) послідовно розроблялася лінія щодо надмірного регулювання відносин роботодавця з працівником. У ринкових відносинах актуальною стає проблема правового забезпечення балансу інтересів сторін трудового договору.
Практика застосування чинного законодавства щодо ролі трудового договору в регулюванні трудових відносин на сучасному етапі розвитку України свідчить про необхідність його глибокого теоретичного дослідження й удосконалення, що є актуальним завданням науки трудового права України як незалежної держави.
Комплексному дослідженню трудового договору присвячені розробки таких авторів: Александрова О. Ф., Зайкіна О. Д., Лівшица Р.3., Процевського О.І., Ставцевої А. І. та інших. Але їх роботи висвітлювали цю тему, виходячи зі старого законодавства, що у даний час уже не діє.
Досить широке розмаїття думок спостерігається в процесі обговорення в цілому проблем трудового права в період переходу від планової до ринкової економіки представниками російської академічної науки: С.О.Івановим, Л.О. Сироватською, В.К.Міроновим, А.І. Шебановою, В.М.Толкуновою, І.К. Дмитрієвим, К.Д.Крилевою, В.М. Скобелкіним, а також вченими-трудовиками, відомими на міжнародній арені своїми працями А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЮРИДИЧНІ І СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ СУТНОСТІ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ У СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок