Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ПЛОДІВ КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР І ОСНОВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ПЛОДІВ КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР І ОСНОВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ПЛОДІВ КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР І ОСНОВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЗАХАРОВА Наталя Юріївна
 
УДК [631.16:658.155]:634.2(477.7)
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ПЛОДІВ
КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР І ОСНОВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійській державній агротехнічній академії Міністерства
аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Шестопаль Олександр Миколайович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Рульєв Віталій Андрійович
Інститут зрошуваного садівництва
ім. М.Ф. Сидоренка УААН,
директор інституту
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шумейко Анатолій Іванович
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
провідний науковий співробітник
відділу ціноутворення і кон’юнктури ринку
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “23” січня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки“ Української академії аграрних наук за адресою: 03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки“ УААН за адресою: 03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, кім. 211.
Автореферат розісланий “_8_” ___грудня____2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Підвищення ефективності виробництва плодів кісточкових культур є об’єктивною передумовою поступу промислового садівництва. В умовах глобалізації світової економіки, розширення мережі СОТ і стрімкого зростання конкуренції між товаровиробниками плодів і ягід на перший план висувається проблема підвищення конкурентоспроможності цієї продукції. Відтак, винятково важливе місце відводиться максимальному використанню наявного природно-економічного потенціалу для виробництва конкретних видів садівницької продукції, зокрема плодів кісточкових культур, ареал розміщення яких є надто обмеженим у сусідніх державах. Україна якраз відзначається сприятливими природними умовами для вирощування черешні, персика, абрикоса тощо. Це цілковито стосується зони Південного Степу. У 2001-2005 рр. на сільськогосподарські підприємства цієї зони припадало 57,6% загального виробництва плодів кісточкових культур у країні. Проте, потенціал регіону для виробництва цієї продукції внаслідок дії ряду негативних чинників як на макро-, так і на мікрорівнях, використовується ще недостатньо. Через низьку ефективність садівництва більшість сільськогосподарських підприємств регіону немає власних нагромаджень навіть для простого відтворення багаторічних насаджень. До того ж, надто нерозвиненою в даний час є ринкова інфраструктура галузі. Фіскальною по суті є чинна система амортизації садів і ягідників.
Пересічно за ряд останніх років на одну особу в країні вироблялося біля 12 кг плодів кісточкових культур, а в сільськогосподарських підприємствах - відповідно, лише 0,7 кг. Все це свідчить про гостроту проблеми збільшення виробництва цієї продукції та підвищення його ефективності. Цим і зумовлена актуальність дослідження комплексу питань економіки та організації виробництва плодів кісточкових культур.
Окремі питання економічної ефективності виробництва та промислової переробки плодів і ягід, а також взаємовідносин між цими підрозділами та, зокрема, сферою реалізації в умовах ринкової трансформації галузі досліджували такі провідні вчені як В.Г. Андрійчук, В.І. Бойко, М.П. Вітковський, О.Ю. Єрмаков, М.Ю. Коденська, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ПЛОДІВ КІСТОЧКОВИХ КУЛЬТУР І ОСНОВНІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ ЇЇ ПІДВИЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок