Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯМ

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯМ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛАЗАРЄВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 631.95:332.334
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯМ
Спеціальність 08.00.06 –
економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Горлачук Валерій Васильович
Миколаївський державний гуманітарний
університет ім. Петра Могили
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сохнич Анатолій Якович
Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри управління земельними
ресурсами
кандидат економічних наук, доцент
Лоїк Григорій Карлович
Національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри земельного кадастру (м.Київ)
Захист відбудеться 7 грудня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.01 в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 19, ауд. 10/409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 19.
Автореферат розісланий 6 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Дереза
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема підвищення ефективності землекористування завжди була в центрі уваги українського суспільства і держави. Розуміючи важливість цієї проблеми 18 грудня 1990 року Верховною Радою України було прийнято Закон “Про земельну реформу”, яким передбачалось створення багатоукладної економіки на основі різних форм власності на землю.
Проте результати земельної реформи засвідчили низьку результативність земельних перетворень, оскільки, як виявилось, земельна реформа – це перший крок до умови створення раціонального землекористування. Наступний крок – це розвиток ефективної системи управління землекористуванням на основі науково обґрунтованого механізму, адаптованого до умов ринкової економіки.
У різні періоди даній проблемі присвятили свої праці такі відомі вчені, як С. Волков, В. В’юн, Д. Гнаткович, В. Горлачук, Б. Данилишин, Д. Добряк, В. Месель-Веселяк, Л. Новаковський, І. Песчанська, П. Саблук, А. Сохнич, А. Третяк, М. Федоров та ін.
Разом з тим ще недостатньо відпрацьовані економічні інструменти раціонального використання і охорони земель, існує потреба формування ефективного економіко-екологічного механізму управління землекористуванням.
Актуальність зазначених проблем, їх практичне значення та недостатня опрацьованість зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його головну мету і основні завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема досліджень входить до плану науково-дослідних робіт кафедри організації виробництва та агробізнесу Миколаївського державного аграрного університету з проблеми “Організація інтенсивного виробництва і забезпечення економічного зростання в підприємствах АПК”, яка є складовою програми “Розробка методологічних і організаційно-економічних основ трансформування земельних відносин до ринкових умов” (номер державної реєстрації 0102U000265), де особисто автором обґрунтовано економіко-екологічний механізм управління землекористуванням.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в узагальненні та розвитку теоретико-методичних основ і розробці практичних рекомендацій щодо формування економіко-екологічного механізму управління землекористуванням.
Для досягнення цієї мети поставлені такі завдання:–
дослідити понятійний апарат у сфері землекористування та обґрунтувати необхідність розробки стандартної термінології для виключення суперечливих тлумачень;–
дослідити правове регулювання земельних відносин, які визначають економіко-екологічну спрямованість розвитку землекористування;–
обґрунтувати зміст механізму управління екологобезпечним землекористуванням;–
оцінити сучасний стан використання земель в агроформуваннях області та дослідити місце і роль механізму управління землекористуванням з урахуванням екологічної ситуації в регіоні;–
дослідити сутність методики визначення грошової оцінки земель та орендної плати за землю з метою подальшого її вдосконалення з урахуванням екологічної складової;–
поглибити теоретичні засади формування принципів управління землекористуванням;–
розробити модель оптимізації структури посівних площ з урахуванням бездефіцитного балансу гумусу ґрунту як умови екологобезпечного землекористування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок