Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНої ТЕХНОЛОГІЇ та устаткування для високоенергетичного електроімпульсного зміцнення титанових деталей АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНої ТЕХНОЛОГІЇ та устаткування для високоенергетичного електроімпульсного зміцнення титанових деталей АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

Назва:
РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНої ТЕХНОЛОГІЇ та устаткування для високоенергетичного електроімпульсного зміцнення титанових деталей АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
Ткаченко Василь Васильович
УДК 621.431.75Т48
РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНої ТЕХНОЛОГІЇ та устаткування для високоенергетичного електроімпульсного зміцнення титанових деталей АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ
Спеціальність 05.07.04 –“
Технологія виробництва літальних апаратів”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Богуслав В’ячеслав Олександрович, Генеральний директор ВАТ “Мотор Січ”, Міністерство промислової політики України, м. Запоріжжя.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Борисович Володимир Карпович, директор Міжнародного інституту нових технологій Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України.
кандидат технічних наук, професор Фадєєв Валерій Андрійович, головний інженер ДП Харківський машинобудівний завод Науково-виробнича корпорація “ФЕД” Міністерства промислової політики України.
Провідна установа: ДП “Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування” Міністерства промислової політики України
Захист відбудеться “16” травня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
Автореферат розісланий “ 12” квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
професор _______________ Г. Л. Корнілов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У газотурбінних двигунах (ГТД) найбільш навантаженими деталями є робочі лопатки компресора і турбіни. Вони працюють в умовах високих швидкозмінних температур і агресивного газового середовища. У матеріалі лопатки виникають великі напруги розтягання від відцентрових сил і значні вібраційні напруги вигину і крутіння від газового потоку, амплітуда і частота яких міняються в широких межах. Швидка і часта зміна температури приводить до виникнення в лопатках значних термічних напруг.
Практика експлуатації двигунів показує, що передчасне руйнування лопаток компресора і турбіни звичайно носить стомлюючий характер. Лопатки турбіни частіше обриваються по перу, іноді — по замку.
У більшості випадків руйнування лопаток викликаються вигибними коливаннями першої форми.
Стомлюючі руйнування лопаток відбуваються і при коливаннях більш високих форм. Так, спостерігалися випадки поломки робочих лопаток компресора турбогвинтових двигунів (ТВД) по третьої вигибної формі з частотою 6550 Гц. Зі збільшенням тривалості експлуатації імовірність виходу лопаток з ладу зростає.
Опір утоми основних силових деталей двигуна можна підвищити металургійними, конструктивними, технологічними й експлуатаційними методами, причому технологічні методи є найбільш ефективними. Не всі технологічні методи забезпечення надійності ще використані. Наприклад, лопатки компресора ГТД із титанового сплаву ВТЗ-1 у стані постачання металургійною промисловістю спочатку мали опір утоми близько 25 кгс/мм2. Технологічними методами (електрохімічна обробка, виброконтактне полірування і деформаційне зміцнення й ін.) удалося підвищити опір утоми приблизно в 2 рази.
Істотний вплив на опір утоми деталей, а отже, і на їхню надійність робить якість поверхневого шару, що обумовлюється технологічними факторами.
Руйнування деталей при експлуатації, як правило, починається з поверхні внаслідок того, що поверхневі шари виявляються найбільш навантаженими при усіх видах напруженого стану і піддаються активному впливу зовнішнього середовища. Цьому сприяють також полегшені умови пластичного плину металу в поверхневому шарі в порівнянні із серцевиною деталі (полегшений вихід дислокації і вакансій на поверхню, менше потрібно енергії для генерування дислокації джерелами Франка—Ріда) і послаблююча дія на метал поверхневого шару екструзії і інтрузії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА КОМПЛЕКСНої ТЕХНОЛОГІЇ та устаткування для високоенергетичного електроімпульсного зміцнення титанових деталей АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок