Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В БУРЯКОЦУКРОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ УКРАЇНИ

ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В БУРЯКОЦУКРОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ УКРАЇНИ

Назва:
ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В БУРЯКОЦУКРОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДАВИДЕНКО НАДІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 631.162:631.14:633.63
ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В БУРЯКОЦУКРОВОМУ
ПІДКОМПЛЕКСІ УКРАЇНИ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Карасик Ольга Михайлівна,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Панченко Євгеній Григорович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародного менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Петрук Олександр Михайлович,
Житомирський інженерно – технологічний інститут,
завідувач кафедри фінансів
Провідна установа – Інститут економіки НАН України, відділ
економічних відносин АПК, м.Київ
Захист відбудеться “ 17 ” жовтня 2002р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони,15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв Оборони,13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розіслано 12.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу економіки АПК України до ринкових відносин стан і перспектива їх фінансової діяльності, раціональне та ефективне використання фінансових ресурсів набувають першочергового значення. Перед підприємствами різних форм власності і господарювання як самостійними суб’єктами ринку стає проблема раціонального формування внутрішніх і зовнішніх фінансових відносин, ефективної організації управління фінансової діяльності підприємницьких структур. Виникає необхідність у формуванні та використанні професійного фінансового менеджменту.
На сучасному етапі в Україні основи фінансового менеджменту у теоретичному і практичному плані потребують подальшої розробки і вдосконалення. У більшості випадків механічно переносяться методи і прийоми фінансового менеджменту, запозичені з країн ринкової економіки, які без врахувань особливостей вітчизняних умов важко адаптуються до практичної господарської діяльності.
В результаті, для підприємств АПК в цілому, і, зокрема, для підприємств бурякоцукрового підкомплексу України хронічною стала проблема нестачі фінансових ресурсів, постійного пошуку джерел фінансування та форм і методів раціонального використання обмежених ресурсів. Вихід з кризової ситуації, в якій опинилися сьогодні як цукрові заводи, так і бурякосіючі господарства України, вимагає нових якісних підходів до використання їх виробничого потенціалу і управління фінансами підприємств. Раціональне вирішення проблеми залежить, насамперед, від прийняття обґрунтованих фінансових рішень, оскільки саме фінансовий менеджмент передбачає формування, розподіл та раціональне використання фінансових ресурсів.
Проблемам фінансового менеджменту присв’ячені праці вітчизняних та зарубіжних вчених, зокрема: І.Т. Балабанова, І.А. Бланка, Є. Брігхема, І. М. Герчикової, Л.А. Дробозіної, О.Д. Заруби, О.М. Карасик, В.В. Ковальова, Г.Г. Кірєйцева, М.Н. Крейниної, Є. Ф. Стоянової, В.М. Родіонової, Л. Н. Павлової, А.М. Поддєрьогіна, Г.Б. Поляка, Н.Ф. Самсонова, Є.А. Уткіна, А.Д. Шеремета, Ван Хорна Дж. К., Сигела Джоела Г. та інших. В той же час багато питань залишається нерозкритими і потребують поглиблення розробки теоретичних і методологічних проблем фінансового менеджменту. Це пов’язано з тим, що в ринковій економіці господарювання створюються інші умови формування і застосування фінансового менеджменту. Аналіз різних літературних джерел з питань фінансового менеджменту засвідчує, що його методи та прийоми потребують системного підходу на основі орієнтації на особливості економічного розвитку АПК України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В БУРЯКОЦУКРОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок