Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особистісні чинники оптимізації процесу підготовки курсантів до військово-професійної діяльності

Особистісні чинники оптимізації процесу підготовки курсантів до військово-професійної діяльності

Назва:
Особистісні чинники оптимізації процесу підготовки курсантів до військово-професійної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Олійник Тетяна Іванівна
УДК 159.9:37.015.3+159.922.6.
Особистісні чинники оптимізації процесу підготовки курсантів до військово-професійної діяльності
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Військовому інституті Внутрішніх військ МВС України.
Науковий керівник – дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук,
професор Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
директор.
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович, Міжнародний
Інститут лінгвістики і права, декан соціологічного факультету.
-
кандидат психологічних наук, доцент
Староконь Євген Григорович, Житомирський
Військовий інститут радіоелектроники, викладач.
Провідна установа – Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, лабораторія психології трудової та професійної
підготовки
Захист відбудеться “19” вересня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул Панківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розісланий “18” серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Досвід функціонування Внутрішніх військ МВС України, як відносно самостійної і водночас специфічної за своїми функціями соціальної страти, дедалі очевидніше переконує у необхідності впровадження технологій і методів, розроблених у психології як дисципліні, пріоритет якої у вивченні людського фактора не підлягає сумніву. Як відомо, процес розбудови Збройних Сил України супроводжується низкою проблем, розв’язання яких унеможливлюється при ігноруванні військовими спеціалістами психологічних особливостей військовослужбовців і психологічних закономірностей взаємин.
Набута на сьогодні практика застосування у Збройних Силах України розроблених і апробованих у психологічній науці засобів дослідження й психологічних аспектів діяльності військовослужбовців переконує в їх ефективності й евристичності (Е.А Афонін, А.В. Барабанщиков, В.П. Іванов, Л.А. Кандибович, М.С. Корольчук, Г.В. Ложкін, К.К. Платонов, М.І. Томчук).
Проте, при вирішенні поточних задач військово-професійної підготовки залишається далеко не використаним потенціал особистісного підходу, який набуває усе більшої авторитетності у сучасній психології. Відчутна у сьогоденній практиці дослідження питань підвищення ефективності військово-професійної діяльності тенденція обмеження засобами діагностики (і стимуляції) функціональних станів (у звичаєвих і екстремальних (бойових) ситуаціях реалізації діяльності) виявляється не зовсім продуктивною, а отже, необхідним є пошук і добір таких засобів, що стосуються власне особистісних чинників, особистісного рівня регуляції та саморегуляції діяльності.
Тому, звернення до досвіду психології у згаданому напрямку, з урахуванням специфіки і предметного змісту військової діяльності, у даному випадку – із метою оптимізації оволодіння курсантами військово-професійною діяльністю на стадії професійної підготовки, не може не вважатися однією з актуальних дослідницьких і застосовних задач.
Зв’язок теми з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження входить до тематичного плану науково-дослідної роботи науково-організаційного відділу Військового інституту Внутрішніх військ МВС України “Дослідження проблем фахового психологічного добору, зміни мотиваційної та ціннісно-орієнтаційної сфери у процесі навчання курсантів в Інституті”.
Об’єкт дослідження – особистісні якості курсантів, що готуються до військово-професійної діяльності.
Предмет дослідження – динаміка структури особистісних чинників майбутнього офіцера у процесі оволодіння ним військово-професійною діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особистісні чинники оптимізації процесу підготовки курсантів до військово-професійної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок