Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами (експериментально-клінічне дослідження)

Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,55 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Ткаченко Юлія Вячеславівна
УДК: 616.314.25-007. 481-07-08
Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України (ректор – професор Циганенко Анатолій Якович).
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор, академік УАННП, Заслужений діяч науки і техніки України
Куцевляк Валерій Ісайович, Харківській державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри стоматології дитячого віку, дитячої щелепно-лицьової хірургії та імплантології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії
доктор медичних наук, професор Покровський Марк Михайлович, Львівський державний медичний університет МОЗ України ім. Данила Галицького, професор кафедри дитячої стоматології
Провідна установа - Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра стоматології
Захист відбудеться “26“березня 2002 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44. 601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка,23)
Автореферат розісланий “5“ лютого 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Скорочення термінів лікування аномалій положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, є актуальною проблемою ортодонтії (І.В. Котова, Т.К. Супив, 1978). Найпоширенішим методом лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами, є апаратурно – хірургічний метод (І.Е. Андросова та співавт., 1974, М.Г. Бушан, 1990). Але ведучими його недоліками є: тривалий інерційний період від моменту прикладання сили ортодонтичного апарату до аномалійно розташованого зубу до початку його пересування, утворення великих післяопераційних рубцевих деформацій, тривалість термінів лікування. Для стимуляції ортодонтичного лікування широко використовується лідаза. Відомо, що дія лідази спрямована на гіалуронову кислоту, яка супроводжується реактивними перебудовами не тільки в органічному матриксі кісткової тканини, але й в клітинах, що супроводжується ланцюгом реактивних проявів, що змінюють її міцність (М.Д. Машковский, 1990). Відомі таки методи введення лідази в тканини як електрофорез та ультрафонофорез (І.Е. Андросова, Б.С. Касавина, 1973, А.И. Перцовский, 1974). Але під впливом гальванічного струму та ультразвуку лідаза втрачає свою ферментативну активність (Н.П. Єлінов, А. Ель-Сукари, 1977).
Для оптимізації ортодонтичного лікування широко застосовується лазерне випромінювання, яке має низьку кількість побічних ефектів, має виражені протизапальний, гіпосенсибілізуючий загальні ефекти, ефективно усуває запальні процеси в тканинах пародонта, стимулює обмін речовин в кістковій тканині щелеп, знижує больові ефекти при ортодонтичному лікуванні (С.М. Зуєва, 1990). Велику увагу приділяють методиці лазерофореза. До теперішнього часу лазерофорез, взагалі, та лазерофорез лідази, зокрема, не застосовувався при ортодонтичному лікуванні. В звязку з цим нами була поставлена мета дослідження.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом НДР кафедри дитячої стоматології та щелепно-лицьової хірургії ХДМУ: “Комплексне лікування хворих з патологією щелепно-лицьової області”. Державний реєстраційний номер: 01980002619. Автор є безпосередній виконавець теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Прискорений комплексний метод лікування хворих з аномаліями положення зубів, що обумовлені надкомплектними зубами (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок