Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ОКРЕМИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ПОРІД ТА СИСТЕМ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА В ЗОНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ОКРЕМИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ПОРІД ТА СИСТЕМ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА В ЗОНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ОКРЕМИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ПОРІД ТА СИСТЕМ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА В ЗОНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
ПАНЬКІВ ЛЮБОВ ПЕТРІВНА
УДК 636.3:631.371
ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ОКРЕМИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ПОРІД ТА СИСТЕМ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА В ЗОНІ
ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.02.04- технологія виробництва продуктів тваринництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії вівчарства Інституту тваринництва Української академії аграрних наук
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Поладян Завен Арменакович,
Інститут тваринництва УААН, старший науковий
співробітник лабораторії економіки і організації
виробництва продуктів тваринництва та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Шуваєв Василь Тихонович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, професор кафедри
технології виробництва та переробки продукції
тваринництва
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Сухарльов В’ячеслав Олексійович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
доцент кафедри технології тваринництва
ім. М. Д. Потьомкіна
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет, кафедра
технології, переробки та зберігання сільгосппродуктів, Міністерство аграрної політики України, м. Херсон
Захист відбудеться “18” жовтня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН
(62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 11)
Автореферат розісланий “ 13” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корх І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вівчарство є однією із важливих галузей сільського господарства, яка за різноманітністю одержуваної продукції (вовна, баранина, овчини, смушки, молоко та ін.), займає провідне місце серед інших галузей тваринництва.
Ще до недавнього часу воно було досить вигідною в економічному відношенні галуззю тваринництва. Але, за останнє десятиріччя відбулося значне зниження виробництва продукції вівчарства, що зумовлено багатьма господарськими та загальноекономічними факторами.
В структурі собівартості виробництва продукції вівчарства велику питому вагу займають матеріальні, енергетичні та трудові витрати. Одним із чинників зменшення енерго-, матеріало- та працевитратності, пошуку нових організаційних форм, які б відповідали сучасним економічним умовам, є оцінка і визначення сукупних енергетичних витрат на одиницю виробленої продукції. Енергетичні показники за даними М. Адамовича (1980), І. Дехнича, О. Осипова (1985), Є. Базарова, Ю. Широкова (1987), Р. Гіша (2002) базуються на принципах диференціації оцінки, повного обліку витрат, забезпечення порівнюваності технологій. А. Кива, В. Рабштина, В. Сотніков (1990) стверджують, що енергетична оцінка з одного боку має мету констатації енергобалансу в цілому, з іншого – визначення найбільш енергоємних складових системи виробництва.
В зв’язку з цим, актуальним є проведення альтернативної, по відношенню до економічної, оцінки та визначення енерго- і трудомістких технологічних елементів виробництва продукції вівчарства, порід, як засобів виробництва, систем утримання овець, в залежності від рівня інтенсивності, розробка шляхів їх зниження та підвищення конкурентноздатності галузі.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в період 1994- 2000 рр. і є складовою частиною наукових досліджень, які проводились в лабораторії вівчарства Інституту тваринництва УААН, згідно з цільовою комплексною програмою: “Розробити енерго- і ресурсозберігаючі конкурентоспроможні технології інтенсивного ведення вівчарства по зонах України для підприємств різних форм господарювання” (№ державної реєстрації 0196U011386).
Мета та завдання досліджень. Метою даної роботи є проведення енергетичної оцінки окремих технологічних елементів, порід як засобів виробництва та систем виробництва продукції вівчарства та визначення і обґрунтування параметрів зниження енергоємності виробництва при різному рівні інтенсивності ведення галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ОКРЕМИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ, ПОРІД ТА СИСТЕМ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ВІВЧАРСТВА В ЗОНІ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок