Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО ПРОСТОРУ І НОВИХ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ

ПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО ПРОСТОРУ І НОВИХ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ

Назва:
ПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО ПРОСТОРУ І НОВИХ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,54 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ
І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Федуняк Сергій Георгійович
УДК 327.51+327.8
ПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО ПРОСТОРУ
І НОВИХ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
Спеціальність 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий консультант
доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, завідувач відділу трансатлантичних досліджень
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук,
Бодрук Олег Сергійович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки РНБО України, завідувач відділу воєнної політики і безпеки
доктор політичних наук, доцент
Копійка Валерій Володимирович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
доктор історичних наук, професор
Фісанов Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри міжнародної інформації
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень
Захист відбудеться 30 травня 2006 р. о 14_год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д. 26.176.02 при Інституті світової еконо-міки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5, т. 239-66-60.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5, т. 239-66-60.
Автореферат розісланий “26” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук О.В.Сушко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці ХХ - початку ХХI століття світ зіткнувся з множиною нових викликів і загроз, які виходять поза рамки традиційних уяв. Постала проблема актуалізації самого розуміння безпеки в межах новітньої міжнародної системи. Тероризм, наркотрафіки, не-контро-льована міграція, екологічні проблеми, ймовірність порушення режиму не- розповсюдження і т. ін. за масшта-бом проявів і наслідками впливу здатні серйозно трансформувати міжнародні відносини та вплинути на подальший розвиток людства. Ключова роль у їх попередженні і подоланні досі належить і у видимій перспективі буде належати найвпливовішим державам євроатлантичної циві- лізації, що прагнуть надати керованості глобальним процесам.
Розв’язання вказаних проблем потребує наукового пошуку нових і вдосконалення існуючих моделей та інструментів сус- пільної організації, що, з одного боку, змогли б забезпечити стабільність у відносинах держав трансатлантичного альянсу, з іншого – гарантувати його довгострокові глобальні геоекономічні й геополітичні інтереси без порушення інтересів інших учасників світ-системи. Автор виходить з того, що фундаментальна криза в трансатлантичній спільноті може руйнівним чином позначитися на загальній стабільності світ-системи й навіть спричинити глобальний колапс.
Найбільш продуктивним підходом до узгодження реально існуючого світового лідерства країн Заходу з планами поступального розвитку інших акторів міжнародної системи у ближчій перспективі залишатиметься формування єдиного цивілізаційного масиву у складі країн Північної Америки, Європи і пострадянського простору. Успішне виконання цього завдання може забезпечити надійну і довгострокову ресурсну базу розвитку євро-американської цивілізації, а значить, і усунення диспропорцій у міжнародних відносинах внаслідок триваючого глобаль- ного західного домінування, принаймні у сенсі критеріїв суспільного розвитку. Для нових незалежних держав (ННД) з’явиться шанс увійти до найбільш розвинутої частини світового соціуму з віднайденням оптимальної форми подальшого включення РФ до такого процесу. У цьому контексті суттєвий вплив на створення єдиного цивілізаційного простору справляє спроможність Заходу системно і стабілізуюче впливати на хід трансформаційних процесів на терені колишнього СРСР шляхом підтримки суспільної демократизації з подальшим створенням спільних інститутів із країнами Заходу, що діяли б на основі єдиних чи хоча б максимально близьких політико-системних цінностей як основи для миру і стабільності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ЄВРОАТЛАНТИЧНОГО ПРОСТОРУ І НОВИХ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок