Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЦЕНТРАХ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ПОЛЬЩІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЦЕНТРАХ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ПОЛЬЩІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЦЕНТРАХ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ПОЛЬЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Гнатюка
Адам Мушиньскі
УДК 378.14 (438)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ
ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЦЕНТРАХ
НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ПОЛЬЩІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка та Зеленогурському університеті (Польща).
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Петрулевич Богуслав, Зеленогурський університет, директор Інституту технічно-інформаційного навчання (Польща)
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, декан педагогічно-індустріального факультету;
кандидат педагогічних наук, професор
Олійник Віктор Васильович,
директор Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Провідна установа: Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кафедра управління розвитком освіти, м Запоріжжя.
Захист відбудеться 23 березня 2004 року о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01. у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027.
Автореферат розіслано 23 лютого 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження. Динамічні політичні та соціально-економічні зміни в Польщі, які відбулися впродовж останніх років, вплинули на систему освіти і поставили перед нею нові організаційні та програмні вимоги. Не залишилася осторонь прогресивних перебудов і професійна підготовка дорослих. Прикладом є успішний відхід освіти для дорослих від шкільної системи на користь позашкільної, що характеризується великою гнучкістю, високою мобільністю і новаторськими рішеннями у методах роботи.
В організації освіти для дорослих у Польщі можна виділити два підходи. Перший з них покладає організацію освіти дорослих і забезпечення її функціонування на державу і місцеве самоврядування. Другий підхід – ринковий. У ньому обмежена роль держави у визначенні мети навчання і контролі роботи центрів освіти. Особливості формування центрів визначаються потребами ринку праці та економічного розвитку регіону.
Механізми вільного освітнього ринку дорослих вже діють у всій Польщі і знаходять відображення у зростаючій з кожним роком кількості недержавних шкіл і центрів неперервного навчання. Згідно з чинним законодавством держава координує їх діяльність, веде реєстрацію і здійснює педагогічний контроль через місцеві відділи освіти. Відносна легкість процедури реєстрації подібних центрів стала причиною появи стихійного освітнього ринку, на якому знання та кваліфікації стали своєрідним товаром. При цьому на організаторів покладається вибір найбільш досвідчених педагогічних працівників та інших фахівців, які забезпечують досягнення позитивних дидактичних результатів.
Удосконалення професійної підготовки у центрах неперервного навчання Польщі відповідно до вимог і стандартів Європейського Союзу а також зростання ролі неперервної освіти і самоосвіти дорослих – провідні лінії реформування польської системи підготовки кадрів. Подібних позицій в освітній політиці дотримується й Україна, що вказує на актуальність проблеми дослідження для обох країн.
Організація неперервного навчання дорослих стала предметом дослідження педагогів, психологів, економістів, юристів Польщі та інших країн. Загальні теоретичні аспекти професійної освіти обґрунтували і висвітлили у польській літературі Т. Новацький, Е. Подоска-Феліпович, В. Рахальська, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ У ЦЕНТРАХ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ПОЛЬЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок