Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДРУЧНИКОТВОРЕННЯ У ГАЛУЗІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1960–2000 рр.)

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДРУЧНИКОТВОРЕННЯ У ГАЛУЗІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1960–2000 рр.)

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДРУЧНИКОТВОРЕННЯ У ГАЛУЗІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1960–2000 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,68 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КОДЛЮК Ярослава Петрівна
УДК 371.671(075.2)
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДРУЧНИКОТВОРЕННЯ
У ГАЛУЗІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
(1960–2000 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Науковий консультант доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Савченко Олександра Яківна,
Академія педагогічних наук України,
віце-президент
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України
Бібік Надія Михайлівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар;
доктор педагогічних наук, професор
Лещенко Марія Петрівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки, професор;
доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини, інститут соціальної та мистецької освіти, директор
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
ім. В. Винниченка, кафедра педагогіки початкової освіти і соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 10 лютого 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 8 січня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Д. Березівська
АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь розробленості проблеми. Початок ХХІ століття – час переходу до інформаційного суспільства, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості й культури населення набувають вирішального значення. Інтеграція і глобалізація соціальних, економічних та культурних процесів, розбудова української держави потребують модернізації освітнього простору. В умовах реформування національної системи освіти особливо актуальна проблема оновлення її змісту, оскільки зміст освіти – це своєрідна модель вимог суспільства до підготовки молодого покоління. Матеріальним носієм предметного змісту, засобом його реалізації є підручник, тому розробка і створення підручників нового покоління – пріоритетне завдання розбудови національного шкільництва.
Проблема навчальної книги тісно пов’язана з теорією шкільного підручника та процесом підручникотворення на конкретному етапі розвитку школи. Її концептуальною основою виступає теорія шкільного підручника як галузь педагогічного дослідження, що вивчає дидактико-методичні аспекти даного виду навчальної літератури, а також закономірності конструювання підручника як книги (дизайн, поліграфічне оформлення, ілюстрації тощо), тобто розвивається на стику дидактики і книгознавства. Зазначена галузь невіддільна від процесу підручникотворення, є теоретичним підґрунтям його практичної реалізації. Цікаві, оригінальні, науково обґрунтовані вирішення тих чи інших завдань, пов’язаних з підготовкою підручника, збагачують концепцію навчальної книги, виступають джерелом нових ідей, теоретичних положень. Тому конструктивно-критичне вивчення досвіду теорії і практики підручника для школи першого ступеня є важливим джерелом розробки сучасної стратегії підручникотворення в галузі початкової освіти України. Саме історико-педагогічний підхід дає можливість глибше зрозуміти закономірності поступового розвитку педагогічних явищ, їхню зумовленість суспільними, соціально-культурними та іншими чинниками, виявити взаємозв’язки, об’єктивно оцінити сучасний стан та з’ясувати загальні тенденції розв’язання проблеми.
З іншого боку, всебічний розгляд даного феномена в контексті історико-педагогічного розвитку його теорії і практики у взаємозв’язках з теперішнім і майбутнім потребує системного підходу до вивчення цього педагогічного явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПІДРУЧНИКОТВОРЕННЯ У ГАЛУЗІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ (1960–2000 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок