Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі в культурі нейронів гіпокампа щура

Дослідження пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі в культурі нейронів гіпокампа щура

Назва:
Дослідження пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі в культурі нейронів гіпокампа щура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут фізіології ім. акад. О.О.Богомольця
Іванова Світлана Юріївна
УДК 612.82:576.54:577.3
Дослідження пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі в культурі нейронів гіпокампа щура
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Міжнародному Центрі молекулярної фізіології НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук
Костюк Платон Григорович,
директор Міжнародного Центру молекулярної фізіології НАН України,
директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук Веселовський Микола Сергійович,
зав. відділом фізіології нейронних мереж
Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України.

доктор біологічних наук
Макарчук Микола Юхимович,
зав. кафедри фізіології людини і тварин
Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка.
Провідна установа: НДІ фармакології та токсикології АМН України.

Захист дисертації відбудеться 07.10.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. акад. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий 05.09. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення синаптичної пластичності – змін ефективності передачі нервових сигналів через синапси нейронів - є актуальним і важливим тому, що синаптична пластичність відіграє важливу роль у нормальному функціонуванні ЦНС, розвитку нейронних мереж, у процесах навчання та формування пам’яті. В залежності від часу, протягом якого зберігаються зміни ефективності синаптичної передачі, розрізняють короткотривалу та довготривалу пластичність. Останнім часом була запропонована концепція, згідно з якою розглядають дві основні форми пластичності в нейронних мережах (Turrigiano & Nelson, 2004), а саме: дієзалежну пластичність, пов’язану з попередньою активністю синапса, та гомеостатичну пластичність, яка протидіє дієзалежній пластичності, забезпечуючи стабільність роботи нейронної мережі.
Довгий час більшість досліджень було спрямовано на вивчення пластичності глутаматергічної передачі. Глутаматергічна передача і її пластичність безперечно відіграють важливу роль у нормальному функціонуванні ЦНС. Однак саме баланс збудження й гальмування є основою нормального функціонування ЦНС, тому зміни ефективності ГАМКергічної синаптичної передачі є не менш важливими. Відомо, що зменшення гальмування внаслідок попередньої активності може призвести до виникнення й розповсюдження епілептоформної активності. Тому пластичність ГАМКергічної синаптичної передачі відіграє важливу роль як у нормальному функціонуванні ЦНС, так і у розвитку патології. Знання основних принципів пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі є важливим для розуміння фізіологічної та патологічної синаптичної пластичності в ЦНС. Синаптична пластичність глутаматергічної передачі, як короткотривала, так і гомеостатична, добре досліджена. Про пластичність ГАМКергічної синаптичної передачі відомо значно менше. Зважаючи на все вищезгадане, дослідження короткотривалої та гомеостатичної пластичності ГАМКергічної передачі в гіпокампі мають науковий інтерес і практичне значення.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у рамках наукової програми Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України: "Дослідження механізмів гальмівної синаптичної передачі нейронів ЦНС".
Мета дослідження. Метою роботи було вивчення найменш досліджених форм пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі, а саме: короткочасної пластичності, зумовленої тривалою тетанічною стимуляцією, та гомеостатичної пластичності в культурі нейронів гіпокампа щура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Дослідження пластичності ГАМКергічної синаптичної передачі в культурі нейронів гіпокампа щура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок