Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ IНТЕРКАЛЬОВАНОГО В ГРАФІТ ЛІТІЙ ФЛУОРИДУ З ЕЛЕКТРОНОАКЦЕПТОРНИМИ РЕАГЕНТАМИ

ВЗАЄМОДІЯ IНТЕРКАЛЬОВАНОГО В ГРАФІТ ЛІТІЙ ФЛУОРИДУ З ЕЛЕКТРОНОАКЦЕПТОРНИМИ РЕАГЕНТАМИ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ IНТЕРКАЛЬОВАНОГО В ГРАФІТ ЛІТІЙ ФЛУОРИДУ З ЕЛЕКТРОНОАКЦЕПТОРНИМИ РЕАГЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНЕПРОПЕТРОВСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ТРАНС
ПОРТА им. академика В. Лазаряна


УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄВТУХ АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 546. 34161:546. 26-162
ВЗАЄМОДІЯ IНТЕРКАЛЬОВАНОГО В ГРАФІТ ЛІТІЙ ФЛУОРИДУ З ЕЛЕКТРОНОАКЦЕПТОРНИМИ РЕАГЕНТАМИ
02.00.01-неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук

Дніпропетровськ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії та інженерної екології Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Плахотник Володимир Миколайович,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна,
завідувач кафедри хімії та інженерної екології
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
Гельмбольдт Володимир Олегович,
Одеський фізико-хімічний інститут захисту
навколишнього середовища та людини
МОН і НАН України,
зав. відділом
доктор хімічних наук,
Лампека Ярослав Дмитрович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Пісаржевського
НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії імені
В.І. Вернадського НАН України, відділ хімії
комплексних сполук, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 02.04. 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005 м. Дніпропетровськ, пр. Гагарина,8, аудиторія 220.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005 м. Дніпропетровськ, пр. Гагарина, 8)
Автореферат розісланий 01.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеллє І.Д.
Актуальність теми. Процеси взаємодії речовин, що інтеркальовані в поруваті матеріали з реагентами різної природи, являють порівняно нову і ще мало вивчену область хімії, потреба в розвитку якої пов’язана з створенням нових матеріалів, вирішенням ряду проблем екології, електрохімії, медицини тощо.
В дисертаційній роботі проводилось дослідження термодинаміки та кінетики реакцій комплексоутворення інтеркальованого в графіт літій флуориду з реагентами електроноакцепторної природи - кислотами Бренстеду та Льюісу. Нагальна потреба в вивченні цих процесів виникла в зв’язку з масштабним накопиченням в останні роки відходів відпрацьованих літієвих джерел струму з поліфлуорокарбоновим катодом. Унікальність літієвих батарей і значна потреба в них широкого кола споживачів привели за останні десятиріччя до швидкого розвитку індустрії їх виробництва. На межі ХХ і ХХІ сторіч світовий обсяг виробництва в цій сфері досяг міліарда виробів, а фінансовий обіг перевищив 10 млрд доларів. Проте, вирішення проблем знешкодження батарей і утилізації матеріалів, що входять до їх складу, значно відстає від сучасних потреб в світлі зростання екологічних вимог. Хоч рядом фірм США та Європи вже розпочата промислова переробка відпрацьованих літієвих джерел струму, відповідні технологічні процеси здебільшого спрямовані на знешкодження та переробку найбільш небезпечного компоненту - анодних пластин, що містять металевий літій.
В той же час, поглиблені технології комплексної переробки всіх матеріалів реактивної частини знаходяться ще на стадії розробки або проведення наукових досліджень. Проблема додатково ускладнюється тим, що вже на цей час, в зв’язку з різноманітністю вимог до характеристик літієвих батарей від різних споживачів, безперервно зростає коло електрохімічних систем, які використовуються в цих виробах. Напевне, з цієї причини, спостерігається відставання темпів наукових досліджень та інженерних розробок в області переробки літієвих батарей від потреб практики. Наприклад, незважаючи на масове виробництво як у минулому, так і в сучасний період, джерел струму з поліфлуорокарбоновими катодами, ми не зустріли в літературі відомостей про наявність технологій їх переробки. Можливо, це пов’язано з складністю цих систем, наявністю в них агресивних та токсичних флуоровмісних речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ IНТЕРКАЛЬОВАНОГО В ГРАФІТ ЛІТІЙ ФЛУОРИДУ З ЕЛЕКТРОНОАКЦЕПТОРНИМИ РЕАГЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок