Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методОЛОГічні засади РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

методОЛОГічні засади РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

Назва:
методОЛОГічні засади РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,74 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАУКОВО-ДОСЛIДНИЙ ЕКОНОМIЧНИЙ IНСТИТУТ
САВЧЕНКО Володимир Федорович
УДК: 65.012.2:33
методОЛОГічні засади РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
Спеціальність 08.00.03 – економіка
та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2007
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ).
Науковий консультант - доктор економічних наук, професор
Беседін Василь Федорович
НДЕІ, начальник відділу державного управління та макроекономічного прогнозування (м. Київ)
Офіційні опоненти:  доктор економічних наук, професор
Гришко Володимир Васильович
Полтавська обласна рада, голова постійної комісії з питань бюджету, підприємництва та управління майном (м. Полтава)
доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович
Київський гуманітарний інститут,
проректор з наукової роботи
доктор економічних наук, професор
Музиченко Анатолій Степанович
Уманський державний педагогічний університет ім. П.Тичини, завідувач кафедри
економіки підприємства (м. Умань)
Захист відбудеться 24 січня 2007 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук НДЕІ за адресою: 01103, Київ – 103, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці НДЕI за адресою: 01103, Київ – 103, бульвар Дружби народів, 28, перший поверх.
Автореферат розісланий 21 грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.Ю. Рудченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан економіки України, перетворення і процеси, які відбувалися в минулому, а особливо в останні роки, переконливо свідчать, що розв'язання проблем соціально-економічного розвитку перейшло в розряд стратегічних і глобальних, стало одним з найбільш важливих в державі. Подолання кризових явищ, перехід до сталого економічного зростання потребують подальшого відпрацювання механізмів регулювання економіки як на державному, так і на регіональному рівні.
Це підтверджує аналіз ситуації в національній економіці та суспільстві в цілому, а також досвід розвинених країн, де регулюючі економічні системи включають в себе централізоване державне і регіональне прогнозування та програмний підхід до соціально-економічних процесів на територіях. Подібний напрямок вирішення проблем можна і навіть необхідно наслідувати, але його повне копіювання нереальне, помилкове та шкідливе, оскільки при цьому не враховується ситуація в державі і регіонах, менталітет населення, напрацювання минулого та інше.
Складність в раціональному розв'язанні і подоланні проблем та перешкод посилюється відсутністю власної регіональної політики в Україні в минулі роки, коли всі економічні процеси в регіонах були підпорядковані принципу першочерговості галузевого розвитку та територіальному поділу праці на величезній території радянської держави. Зміни в геополітичному становищі, одночасний перехід до ринкової моделі господарювання, підсилений процесами реструктуризації та конверсії, теж диктують необхідність першочергових науково обґрунтованих, методично і документально оформлених та впроваджених на високому організаційному рівні регіональних перетворень.
За роки державності України створена значна кількість програм переходу держави до ринкової економіки, проте в жодній з них в достатній мірі не відпрацьовані питання економічного регулювання, які охоплювали б повний спектр програмних документів державного і регіонального розвитку. В економічній теорії та практиці залишаються недостатньо повно вирішені питання визначення методів і шляхів регулювання соціально-економічних процесів у регіоні, формування регіональних програм, концепцій територіального розвитку, використання пріоритетів та інші.
Широкий спектр вказаних проблем в різні періоди активно досліджувався у працях вітчизняних та зарубіжних вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: методОЛОГічні засади РОЗРОБЛЕННЯ ПРОГРАМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок