Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Профілактика і лікування печінкової недостатності у хворих з механічною жовтяницею (експериментально-клінічне дослідження)

Профілактика і лікування печінкової недостатності у хворих з механічною жовтяницею (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
Профілактика і лікування печінкової недостатності у хворих з механічною жовтяницею (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров’я України
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Хілько Сергій Сергійович
удк 616.36-008.64+616.36-008.5+616-08:615+616-084
Профілактика і лікування печінкової
недостатності у хворих з механічною
жовтяницею
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
СТАРОСЕК ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ,
завідувач кафедри хірургічних хвороб факультету
післядипломної освіти Кримського державного медичного
університету ім. С.І. Георгієвського
МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ДЕСЯТЕРИК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ,
завідувач кафедри хірургії, травматології та
ортопедії факультету післядипломної освіти,
Дніпропетровської державної медичної академії
МОЗ України.
доктор медичних наук, професор
КОПЧАК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ,
завідувач відділа хірургії підшлункової
залози та реконструктивної хірургії жовчних
проток Інституту хірургії та трансплантології
АМН України.
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії
АМН України (м. Харків).
Захист відбудеться “ 17 ” травня 2006 р. о “15-00 ” годині на засідані спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України
(95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7)
Автореферат розісланий “14 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Мороз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування хворих з механічною жовтяницею (МЖ) є однією з найважливіших проблем гепатобіліарної хірургії (М.Ю. Нечитайло і співавт., 1999; А.Е. Борисов, 2003; В.М. Копчак і співавт., 2003). Зважаючи на значний приріст числа хворих з ускладненими формами жовчокам’яної хвороби, запальними захворюваннями жовчних протоків, зростанням неопластичних захворювань панкреатодуоденальної зони, не дивлячись на впровадження сучасних технологій в діагностиці і лікуванні цих захворювань, в даний час не можливо з упевненістю прогнозувати результат лікування хворого з цією патологією в клініці. На думку вітчизняних і зарубіжних авторів, домінуючою причиною незадовільних результатів лікування таких хворих є прогресуючий розвиток печінкової недостатності (ПН), смерті хворих, що залишається однією з основних причин, з МЖ (В.Г. Івшин і співавт., 2000; П.В.Огородник, 2002; D. Ouyang і співавт., 1999).
В даний час у хворих з МЖ, ускладненою ПН середнього і важкого ступеня тяжкості, доцільно проведення двохетапного лікування, з використанням на першому етапі малоінвазивних втручань, направлених на попередню декомпресію біліарної системи, і радикальних хірургічних втручань на другому етапі. Операції, вживані при МЖ, ускладненої ПН, супроводжуються високою кількістю ускладнень, досягаючи при різних видах операцій від 14,3% до 54,3% (А.А. Шалімов і співавт., 1999; А.Е. Борисов 2003; S.A. Ahrendt і співавт., 2001).
Окрім біліарної гіпертензії в патогенезі ПН при МЖ провідна роль належить порушенню мікроциркуляції, що супроводжується, ішемією клітин печінки. При важкому перебігу ПН розвивається артеріальна гіпотензія із зменшенням серцевого викиду, виникає компенсаторна вазоконстрикція, внаслідок чого прогресують порушення мікроциркуляції, шунтування периферичної крові, що, у свою чергу, призводить до зниження гепатоінтестінальної перфузії, невідповідності між доставкою кисню і ступенем його споживання тканинами (B.А. Вишневський і співавт., 2003). Проте існуючі схеми консервативної терапії ПН при МЖ лише побічно передбачають дію на вказані ланки патогенезу, носять емпіричний характер, що пояснює їх недостатню ефективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Профілактика і лікування печінкової недостатності у хворих з механічною жовтяницею (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок