Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СКОРОЧЕННЯ ВОЛОКНА ПОПЕРЕЧНОСМУГАСТОГО М’ЯЗА

ДИНАМІКА НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СКОРОЧЕННЯ ВОЛОКНА ПОПЕРЕЧНОСМУГАСТОГО М’ЯЗА

Назва:
ДИНАМІКА НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СКОРОЧЕННЯ ВОЛОКНА ПОПЕРЕЧНОСМУГАСТОГО М’ЯЗА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Залоїло Ігор Анатолійович
УДК 577.353 (043)
ДИНАМІКА НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СКОРОЧЕННЯ ВОЛОКНА ПОПЕРЕЧНОСМУГАСТОГО М’ЯЗА
03.00.02. - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі біофізики біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Мірошниченко Микола Степанович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри біофізики
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Лях Юрій
Єремійович, Донецький державний медичний університет
МОЗ України імені М. Горького, завідувач кафедри
медичної інформатики, біофізики з курсом медичної апаратури
кандидат біологічних наук Данилович Юрій
Володимирович, Інститут біохімії ім. О.
Палладіна НАН України, науковий
співробітник
відділу біохімії м’язів
Провідна установа: Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, м.Київ
Захист відбудеться „ ” 16 2004 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03127, Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 12, ауд.. 215
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „29” серпня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук ______________ Цимбалюк О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні уявлення про механізм м’язового скорочення формуються понад 50 років з часу висунення моделі ковзання [A.F. Huxley, 1953; H.E. Huxley, 1953]. Основні положення концепції взаємного ковзання протофібрил, не зважаючи на їх значну роль у розвитку уявлень про механізми скорочення м’язу, не завжди можуть пояснити ряд сучасних експериментально одержаних результатів. Ці неоднозначності, що виникають при тлумаченні молекулярних механізмів скорочення, свідчать про необхідність пошуку альтернативних підходів для формування цілісної системи поглядів на скорочення поперечносмугастого м’язу [Pollack 1988,1999; Edman 1990, 1991; Мірошниченко 1991,1997]. Всі прояви рухової активності хребетних визначаються не лише принципами нейрональної регуляції м’язової системи, але й особливостями її структурної та функціональної організації. Результати дослідження механізмів скорочення скелетного м’язу є актуальними не лише в теоретичному, а й в прикладному аспекті, оскільки їх можна застосувати в медицині та ветеринарії.
Силові характеристики м’язу не можна розглядати лише як суму сил складових волокон, оскільки його властивості значною мірою залежать від розміщення волокон, характеру їх неоднорідності за розмірами та властивостями і т. ін. Отже, дослідження скоротливих процесів на рівні поодинокого волокна можуть дати більш точну інформацію про механізм скорочення.
В сучасних роботах все частіше з’являються результати, що свідчать про нелінійний характер протікання скоротливих процесів. Зокрема, слід згадати про гістерезисні ефекти, які виникають стаціонарно та при контрольованому переході скорочення м’язу з ізометричного в ізотонічний режим. [Abbot, Aubert 1952; Костюков, 2002]. Природа даного явища залишається малодослідженою і сьогодні. Експерименти в цьому напрямку проводились на різних структурних рівнях м’язової системи. Дослідження нелінійних явищ є важливою проблемою, оскільки такі дані дозволять значно поглибити уявлення про принципи м’язового скорочення та сприятимуть формуванню єдиної концепції загального механізму скорочення поперечносмугастого м’язу.
Робота присвячена дослідженню впливу модульованого стимулюючого сигналу на характер протікання скоротливих процесів у м’язовому волокні в ізометрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІКА НЕЛІНІЙНИХ ПРОЦЕСІВ СКОРОЧЕННЯ ВОЛОКНА ПОПЕРЕЧНОСМУГАСТОГО М’ЯЗА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок