Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ АДСОРБЕНТІВ НА ПЕРЕБІГ ТІЛЬНОСТІ, ОТЕЛЕННЯ І ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ В ЗОНІ РАДІАЦІЙНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

ВПЛИВ АДСОРБЕНТІВ НА ПЕРЕБІГ ТІЛЬНОСТІ, ОТЕЛЕННЯ І ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ В ЗОНІ РАДІАЦІЙНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

Назва:
ВПЛИВ АДСОРБЕНТІВ НА ПЕРЕБІГ ТІЛЬНОСТІ, ОТЕЛЕННЯ І ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ В ЗОНІ РАДІАЦІЙНОГО ЗАБРУДНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ревунець Анатолій Степанович
УДК 619:618.2/7:636.22/28:
612.014.482:553.611.5
ВПЛИВ АДСОРБЕНТІВ НА ПЕРЕБІГ ТІЛЬНОСТІ, ОТЕЛЕННЯ І ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ В ЗОНІ РАДІАЦІЙНОГО ЗАБРУДНЕННЯ
16.00.07 – ветеринарне акушерство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата ветеринарних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота викона в Державному агроекологічному університеті
Міністерства аграрної політики України, м. Житомир
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Калиновський Григорій Миколайович,
Державний агроекологічний університет,
м. Житомир, завідувач кафедри
акушерства, терапії і хірургії
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Харенко Микола Іванович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри акушерства і хірургії
кандидат ветеринарних наук, доцент
Гришко Дмитро Семенович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
доцент кафедри акушерства, гінекології і біотехнології
розмноження тварин
Провідна установа – Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра акушерства та штучного
осіменіння сільськогосподарських тварин,
м. Біла Церква
Захист дисертації відбудеться “4” липня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.13 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус №3, ауд. №65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус №4, к. №41
Автореферат розісланий “30” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Лакатош В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проведення фундаментальних наукових досліджень, спрямованих на встановлення основних закономірностей виникнення та розвитку змін в організмі людей і тварин, які знаходились під впливом абіотичних факторів, у тому числі і радіації у результаті аварії на ЧАЕС та перебувають тривалий час у таких умовах, є важливими і актуальними. Перш за все, це стосується вивчення обміну речовин в організмі корів у період плодоношення, оскільки тільність збігається з періодом лактації і сухостою, які супроводжуються суттєвими змінами обміну речовин.
Окремі аспекти даної проблеми висвітлені в наукових працях, розроблених рекомендаціях щодо ведення сільського господарства на забрудненій радіонуклідами території (Йохансон К. зі співавт., 1996; Можар А.А., 1996; Прістер Б.С. зі співавт., 1991; Романов Л.М., 1996; . Романова Л.К, Жарова Є.С., 1994).
Використання адсорбентів з метою вивчення їх впливу на перебіг тільності, отелення і післяотельного періоду та стану новонароджених є надзвичайно актуальним і має вагоме практичне значення.
Серед природних адсорбентів найбільшого застосування набули високодисперсні шарувальні силікати (бентоніт, сапоніт, нонтроніт, гідрослюда) та шарувально-стрічковий силікат або палигорськіт (Кадошніков В.М. зі співавт., 1997).
У молочному скотарстві їх вплив вивчали здебільшого з метою отримання відносно чистої продукції (Високос М.П. зі співавт., 1996; Савченко Ю.І. зі співавт., 1996 та ін.).
Славов В.П., Високос М.П. (1997) вказують, що гальмування процесу абсорбції і накопичення радіонуклідів в організмі тварин можливе при складанні спеціальних раціонів спрямованої дії шляхом введення до них сполук, що мають високі сорбційні властивості.
Виходячи з цього, ми вивчали вплив адсорбентів, введених до складу раціону, на перебіг тільності, отелень та післяотельного періоду у корів в умовах господарства, віднесеного за ступенем радіаційного забруднення до ІІІ зони.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною тематичного плану науково-дослідних робіт за темою “Акушерсько-гінекологічний прогноз і заходи щодо відтворення великої рогатої худоби в господарствах зони радіаційного забруднення”, що входила до розділу загальної наукової тематики Державного агроекологічного університету: “Оцінка природної резистентності та відтворювальної здатності і розробка методів корекції імунного статусу та функцій статевого апарату великої рогатої худоби в умовах довготривалого впливу іонізуючого випромінювання”, номер держреєстрації 0196U0118644.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ АДСОРБЕНТІВ НА ПЕРЕБІГ ТІЛЬНОСТІ, ОТЕЛЕННЯ І ПІСЛЯОТЕЛЬНОГО ПЕРІОДУ У КОРІВ В ЗОНІ РАДІАЦІЙНОГО ЗАБРУДНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок